Nové modely iPhonov vyšli len pár mesiacov dozadu, no jablková komunita naplno žije odhadmi a predpokladmi týkajúcimi sa budúcej generácie. Podľa mnohých analytikov a popredných portálov, sa v prípade iPhonu 14 Pro konečne dočkáme celistvej obrazovky bez výrezu notch. Jediný výrez by mal byť venovaný prednej kamere.

Prečítajte si tiež  Vieme aký čip dostane iPhone 14. Apple sa už dohodlo na modernejšom výrobnom procese

Výrez s otvorom na kameru umožní spoločnosti Apple poskytnúť väčšiu plochu displeja a zároveň ponechať priestor pre predný fotoaparát. Nejedná sa však o žiadnu revolúciu keďže ide o dizajn, ktorý zariadenia so systémom Android používajú už niekoľko rokov. Ak spoločnosť Apple skutočne prejde na tento štandard, technológia rozpoznávania tváre Face ID sa bude musieť presunúť pod displej.

Aby to však nebolo až tak jednoduché, Apple pravdepodobne aplikuje tento dizajn iba v prípade modelov Pro. Ďalšie dva iPhony vo veľkostiach 6,1″ a 6,7″ pravdepodobne opäť obdržia notch. Gigant z Cupertina týmto krokom ešte viac prehĺbi rozdiely v portfóliu dostupných smartfónov.

Ako už vieme, Apple plánuje v roku 2022 zrušiť 5,4″ iPhone mini. Najkompaktnejší jablkový telefón tak definitívne skončí po dvoch generáciách.

iPhone 14

Apple bude pre modely iPhone 14 Pro pravdepodobne zaobstarávať aj displeje LTPO OLED, ktoré umožnia 120 Hz obnovovaciu frekvenciu ProMotion, čo je technológia, ktorá sa už tento rok použila v modeloch iPhone 13 Pro. Panely OLED, ktoré spoločnosť Apple použila pre modely iPhone 13 Pro. Tieto displeje dodala spoločnosť Samsung, no v roku 2022 by ich kvôli vzájomným nezhodám malo dodávať LG.

Prečítajte si tiež  Apple oznamuje ďalšie novinky, ktoré dorazia v systéme tvOS 16

O displejoch bez výrezu notch sa hovorilo už niekoľkokrát aj v minulosti, no žiaľ sme sa nedočkali. iPhone s poradovým číslom 14 by však mal s toutu vychytávkou konečne doraziť a splniť túžby nejedného užívateľa. Do oficiálneho predstavenia však ešte ostáva hromada času, tak sa nechajme prekvapiť s čím nakoniec Apple vyrukuje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here