Nebudeme si klamať, spoločnosť Apple sa stala akýmsi trendsetterom v oblasti mobilného dizajnu. Akonáhle táto firma niečo nové predstaví, alebo ukáže, konkurencia sa to snaží napodobniť v rekordne krátkom čase. Pekným príkladom bol napríklad notch pre Face ID, alebo Dynamic Island, ktorý prišiel na trh v roku 2022.

Na druhej strane však treba objektívne skonštatovať, že existujú technológie a dizajny, na ktoré Apple ešte nevyzrel, no naopak jeho súperi áno a pomaly ich začínajú implementovať do výroby. Niečím takýmto je aj ukrytie prednej kamery pod displej, vďaka čomu je možné dosiahnuť dokonalo čistý a zjednotený dizajn. Spoločnosť Apple sa však nevzdáva a podľa najnovšej správy od Macrumors na tom už dnes tvrdo pracuje.

Na internete sa totiž objavil únik pochádzajúci z portálu The Elec, ktorého zdroj sa nachádza v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple. Podrobnosti, ktoré odhaľuje sú mimoriadne zaujímavé.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ázijské zdroje totiž naznačujú, že spoločnosť Apple sa najnovšie spojila so spoločnosťou LG, ktorá má bohaté skúsenosti s vývojom a výrobou zobrazovacích jednotiek. Presnejšie ide o dcérsku spoločnosť LG Display.

Práve títo technologickí giganti majú spoločne vyvíjať nový typ fotoaparátu, ktorý bude možné skryť pod displej smartfónu a vďaka tomu zabezpečiť pre používateľa čistú a ničím nerušenú zobrazovaciu plochu.

Apple chce, aby mu LG displeje aj vyrábal 

Nakoľko je spoločnosť LG dlhodobým partnerom spoločnosti Apple v rámci dodávateľských reťazcov, môžeme predpokladať, že jej chce gigant z Cupertina zveriť aj produkciu týchto zobrazovacích jednotiek.

Zo začiatku by sa mali nachádzať výhradne vo vlajkových lodiach a neskôr by mohli doraziť aj do lacnejších modelov. Apple samozrejme dbá na to, aby bol displej, v ktorom budú v mieste kamery chýbať pixely (perforácia) stále maximálne kvalitný a aby nemala táto technológia žiaden vplyv na zobrazenie prednej kamery.

Jediný problém je v tejto chvíli snáď len to, že Apple sa v prácach na tejto inovácii skutočne nikam neponáhľa a podľa odborníkov ju uvidíme až niekedy v roku 2027 a teda v čase, keď firma bude na trh uvádzať iPhone 19.

Ešte stále teda máme dostatočne veľa času, kým sa toto vylepšenie dostane do praxe. Firme však vo vývoji držíme palce!

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 10 Developer Beta 2

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -