Spoločnosť Apple urobila pri iPhone v roku 2020 zmenu, ktorá je nielen pekná, ale aj funkčná. Ploché hrany, ktoré pôsobia o niečo modernejšie sú totiž menej náchylné na poškodenie skla v prednej a zadnej časti zariadenia. Poskytujú mu lepšiu ochranu.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Okrem toho tu pribudla aj dodatočná ochrana Ceramic Shield, vďaka čomu sklenený displej praská podstatne ťažšie, než kedykoľvek predtým. Vďaka nemu sa používatelia nemusia obávať ani menších pádov na tvrdé povrchy, hoci vždy treba myslieť na to, že v tomto smere zohráva dôležitú rolu náhoda.

YouTube kanál Allstate Protection Plans sa teraz postaral o zaujímavý test, v ktorom nám ukazuje, ako moc odolný je iPhone 13 a iPhone 13 Pro a takisto jeho konkurent Samsung Galaxy S22. Výsledok dopadol v prospech spoločnosti Apple.

Samsung za Apple v tomto teste zaostával 

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no juhokórejský výrobca sa oproti minulej generácii svojho smartfónu rozhodol použiť klasické sklo v zadnej časti vlajkovej lode, ktoré nahrádza menej exkluzívny, no za to o čosi odolnejší plast.

Za zmienku tiež stojí zaoblený displej, ktorý je ale trochu nešťastný v situácii, keď vám telefón spadne na bočnú hranu. Ako uvádzajú autori videa, v takomto prípade sa skoro určite rozbije a preto odporúčajú použitie aspoň ochrannej fólie prípadne temperovaného skla.

Čo sa týka iPhonu 13, ten dosiahol prakticky rovnaké výsledky ako jeho predchodca iPhone 12. Nie je to ale prekvapením, keďže zdieľajú takmer navlas rovnaký dizajn a rozmery.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Allstate Protection Plans overili aj odolnosť silikónového a koženého MagSafe puzdra, ktoré používa obrovské množstvo majiteľov tohto zariadenia. Vo výsledku ho pochválili za perfektnú ochranu celého šasi, no dodali, že pokiaľ vám telefón spadne na displej, tento obal môže zlyhať. Aj tu je teda vhodné zakúpiť si aspoň ochrannú fóliu alebo temperované sklo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -