Výrobcovia mobilných zariadení s operačným systémom Android majú dlhodobo jeden cieľ, a tým je objavenie spôsobu, pomocou ktorého by sa dala prekonať spoločnosť Apple a jej obľúbený iPhone.

Spoločnosť Nothing tento týždeň prezradila, že svoj recept „ako na to“ skúsi odprezentovať už v lete 2023. Nothing Phone (2) dostane podobný transparentný dizajn, ako prvá generácia, no po technickej stránke bude oveľa viac vybavený. Čo od neho môžeme očakávať?

Podľa dnešného úniku, ktorý sa dostal na internet, pôjde o poriadne naložený smartfón, hoci niektorí drahší konkurenti už vedia ponúknuť viac. Jeho srdcom by mal byť procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý bude spojený s 8 GB alebo 12 GB RAM a 128 GB, alebo 256 GB interným úložiskom.

Samotné pamäte budú poháňať technológie LPDDR5 a UFS 3.1, vďaka čomu sa zákazníci môžu tešiť na perfektnú rýchlosť v každej situácii.

Podpora satelitnej komunikácie a veľký 120 Hz displej

Priesvitný Nothing Phone (1) zo zadnej strany
Zdroj: YouTube / Nothing

Zaujímavosťou je aj to, aké možnosti konektivity prinesie Nothing Phone (2). Pôjde o Wi-Fi, Bluetooth, 5G aj NFC, no pridať by sa mala tiež možnosť satelitného pripojenia, ktorým ako jeden z mála disponuje v súčasnosti napríklad iPhone 14. Funkcia však slúži len na núdzové účely.

Čo sa týka zobrazovacej jednotky, tá prinesie uhlopriečku 6,55″ a technológiu AMOLED. Rozlíšenie Full HD+ bude síce o čosi nižšie, no obnovovacia frekvencia 120 Hz bude používateľov tešiť pri všetkých prechodoch, ako aj hrách.

V obrovskom displeji sa má tiež nachádzať otvor pre prednú kameru a jeho súčasťou bude aj snímač odtlačkov prstov.

Nothing Phone (2) dostane tretí fotoaparát 

Nothing Phone (1) v bielej farbe spredu a zozadu
Foto: XDA Developers

Hlavný fotoaparát smartfónu má mať optickú stabilizáciu obrazu a rozlíšenie 50 Mpx, pričom Nothing Phone (2) dostane až tri objektívy. Súčasná prvá generácia ich má iba dva. Bližšie podrobnosti o nich, ale v tejto chvíli nepoznáme.

Čo sa týka dizajnu, v tejto oblasti by sme sa mali dočkať rovnakého štýlu, ako v roku 2022. Zariadenie bude mať k dispozícii elegantný a odolný hliníkový rám, ktorý bude doplnený o transparentné zadné telo, vďaka ktorému je možné vidieť vnútorné komponenty.

Podobné riešenie priniesol, ako jeden z prvých počítačov na svete iMac G3 ešte v roku 1998. Nothing teda z neho pravdepodobne čerpal inšpiráciu.

Smartfón, ktorý si dáva za cieľ prekonať iPhone by mal mať k dispozícii pomerne veľký, až 5 000 mAh akumulátor, ktorý mu zabezpečí slušnú výdrž batérie na jedno nabitie počas celého dňa používania. Rovnako by mal podporovať bezdrôtové nabíjanie a operačný systém Android 13, ktorý bude doplnený o nadstavbu NothingOS 1.5.

Prečítajte si tiež  Vlastníte Apple Watch? Pripravte sa na novú výzvu aktivity v Deň Zeme

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

A aj keď parametre, ktoré sme vymenovali vyššie, ani zďaleka nie sú „hviezdne“, netreba zabúdať, že Nothing Phone (2) bude relatívne lacný smartfón.

Prvá generácia sa dnes na Slovensku dá kúpiť od 420 €, vďaka čomu cenovo podlieza aj obľúbený iPhone SE 3. generácie. Počkajme si teda na prvé reálne testy.

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že má Nothing reálnu šancu na úspech. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -