Apple včera vydalo tretiu beta verziu operačného systému iOS 13.4, ktorá je určená pre vývojárov. Novinka priniesla predovšetkým vylepšenia v oblasti stability, výkonu a výdrže batérie. Ako sa však ukázalo, je tu niečo navyše. Podľa všetkého už čoskoro nebudeme na obnovenie potrebovať iTunes v PC alebo Mac.

iPhone obnovíte aj bez Macu.

Apple neustále pracuje na svojich softvérových službách a zdokonaľuje ich vo všetkých smeroch. Mobilný operačný systém iOS 13.4 patrí samozrejme medzi ne a už čoskoro (na budúci mesiac), by sme sa mohli dočkať jeho plnej verzie. Presnejšie detaily o vydaní ale stále nepoznáme. Redakcia 9to5mac sa dnes postarala o veľmi zaujímavý úlovok, ktorí hovorí o možnosti obnovenia zariadenia, bez nutnosti pripájania k počítaču alebo Macu.

Pokiaľ máte so svojim zariadením nejaké problémy (napríklad sa nedá odblokovať, pretože ste zabudli heslo), vždy je tu možnosť, ako sa do neho viete dostať naspäť pomocou obnovenia softvéru.

Povedzme si ale na rovinu, že tento proces nie je príliš jednoduchý a používatelia sa mu vyhýbajú ako sa len dá. Okrem toho sú tu produkty ako Apple Watch, HomePod a podobne, pri ktorých sú ešte väčšie problémy s konektivitou.

iPhone obnovíte aj bez Macu. Apple na tom už intenzívne pracuje.
iPhone obnovíte aj bez Macu. Apple na tom už intenzívne pracuje.

V Cupertine na tom ale evidentne pracujú. Nevieme samozrejme, ako to bude fungovať, avšak iOS 13.4 developer beta 3 odhaľuje funkciu pod názvom „OS Recovery„. Tá by mohla ľuďom uľahčiť celý proces obnovy.

Ťažko povedať, ako sa bude vyvolávať v prípade, že váš iPhone prestane fungovať. Pravdepodobne to bude pomocou určitého postupu (kombinácia klikaní fyzických tlačidiel). Na obrazovke sa vám môže zobraziť akýsi „záložný, opravný“ systém, ktorý ho dá dokopy.

Nevieme, kedy Apple túto možnosť vydá a či ju vôbec vydá. Nakoľko sa jedná len o testovaciu verziu, kompetentní môžu časom usúdiť, že to nefunguje dobre a jej vývoj následne zrušiť.

Dúfajme však, že sa to nestane. Myslíme si, že by tento spôsob obnovy ocenilo obrovské množstvo používateľov po celom svete. Ak by mali nejaký neriešiteľný problém, jednoducho by telefón „na surovo“ vymazali, preinštalovali a následne obnovili zo zálohy. Všetko je to momentálne „vo hviezdach“, tak sa nechajme prekvapiť. Brali by ste ale takúto možnosť?

5 problémov v iPhone, ktoré vyriešite pomocou režimu DFU.
iPhone obnovíte aj bez Macu. Apple na tom už intenzívne pracuje.
Prečítajte si tiež  Rozšírenie 1Password pre Safari v iOS 15 a iPadOS 15 je už dostupné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.