Používatelia majú radi, keď si môžu vyberať. iPhone je fantastický stroj, za čo vďačí operačnému systému iOS. Nakoľko si však Apple stráži bezpečnosť a technológie, bavíme sa o mimoriadne uzavretom systéme. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa mu niektorí používatelia široko ďaleko vyhýbajú, hoci sa im dizajn a vlastnosti iPhonu celkom páčia.

V Cupertine teda začali špekulovať, ako tento problém vyriešiť a na internete sa objavila patentová známka a dokonca aj prvý únik od prestížneho leakera, ktorý hovorí o prítomnosti Androidu na iPhone.

- Reklama -

Firma vraj pracuje na svojej vlastnej nadstavbe, ktorá má byť stále veľmi bezpečná, no zároveň umožní pre používateľov (ktorí to potrebujú) väčšiu otvorenosť, než budúci iOS 15.

Inštalovať sa má cez počítač

iPhone s Androidom? Znie to bláznivo, no Apple na ňom pracuje!

Samotná nadstavba Androidu by nemala byť v zariadení predinštalovaná defaultne, no firma popisuje vo svojom patente jednoduchý spôsob, ako by sa dala pridať prostredníctvom špeciálneho softvéru z oficiálnych internetových stránok. Všetko by bolo pochopiteľne bezplatné a veľmi rýchle.

Hoci sa to zdá ako šialená predstava, Apple by mohlo svoje plány zrealizovať už v septembri tohto roka, pri predstavení iPhonu 12S alebo ešte skôr na WWDC 2021. Aj keď si dnes nedokážeme ani len predstaviť, ako by to mohlo vyzerať a fungovať v praxi, inžinieri určite vymyslia prijateľné riešenie. Moc sa na to tešíme.

Na záver nám napíšte do komentára, či ste sa na tento prvoaprílový žartík nachytali a ak áno, do akej miery ste považovali za reálne, že by Apple mohlo naozaj predstaviť iPhone s Androidom. Tešíme sa na všetky vaše reakcie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.