Aj keď sme minulý rok pred predstavením vedeli o iOS 14 pomerne dosť, po 12 mesiacoch je informácii o jeho nástupcovi výrazne menej. O pripravovanej novinke nevieme v zásade nič okrem toho, že už nebude podporovaná na iPhone SE a iPhone 6S.

Ostáva tak iba na našej a vašej predstavivosti, čo môžeme od iOS 15 na WWDC 2021 očakávať v praxi. Apple sa tu určite zameria na zlepšenie výdrže batérie a tak isto celkovej stability systému. Na koľko sa ale jedná o relatívne veľký update, stretneme sa aj s viacerými novinkami, ktoré zasiahnu do používateľského rozhrania.

- Reklama -

Nové ikony, App Gallery, Widgety a ďalšie

Autor dnešného konceptu so pseudonymom O.S. Designer vytvoril zaujímavý náhľad na možný vizuál iOS 15, v ktorom sa inšpiroval napríklad aj macOS Big Sur. Ako môžete vidieť sami, použil tu „nafúknutý“ dizajn ikoniek, ktorých grafika sa pokúša imitovať neumorfizmus a expresivitu.

Podľa jeho návrhu by Apple mohlo prepracovať Widgety a tak isto App Gallery s viacerými nastaveniami a vylepšeným používateľským rozhraním. Rovnakou zmenou by malo prejsť aj ovládacie centrum, ktoré sa v súčasnej podobe používa už niekoľko dlhých rokov.

Špecialitou na záver je potom aplikácia Nastavenia, s úplne novým, modernejším a jednoduchším dizajnom.

Z nášho pohľadu sa jedná o zaujímavé zmeny, pričom si nie sme istí iba uvedeným dizajnom ikoniek aplikácií. Tie sa nám viac hodia na Mac ako na iPhone, avšak 100 ľudí = 100 chutí…

Pozrite si celé video nižšie a napíšte nám do komentára, ako sa na to pozeráte vy. Páči sa vám tento koncept iOS 15, alebo to nie je nič pre vás?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.