Potrvá už iba zhruba mesiac, kým spoločnosť Apple vydá nový operačný systém iOS 17 pre všetkých používateľov. A aj keď všetko zatiaľ vyzerá veľmi dobre, ukazuje sa, že napokon dôjde ku jednej zmene, na ktorú si budeme musieť dlhšie zvykať. Informoval o tom portál CNN.

Technologický gigant sa totiž chystá zmeniť polohu jedného z najdôležitejších softvérových tlačidiel, aké sa vo vašom iPhone nachádzajú. Aby sme boli konkrétnejší, reč je o červenej ikone „Ukončiť hovor„, ktorá je dnes úplne sama situovaná v spodnej strednej časti používateľského rozhrania. Po novom sa však premiestni do pravého spodného rohu, čo je podľa zahraničných médií trochu mätúce.

Podľa používateľov, ktorí si túto zmenu všimli v beta verziách iOS 17, sa namiesto pôvodného tlačidla na ukončenie hovoru dostali tlačidla pre aktiváciu numerickej klávesnice, alebo spustenie Face Time hovoru.

Loopi Eco Case
Reklama

Ľudia budú minimálne zo začiatku často robiť chyby a klikať na nesprávne ikony. Nie, že by nevideli veľké červené ukončenie hovoru v pravej časti používateľského rozhrania, no sú na to jednoducho zvyknutí.

Ak sa pýtate, prečo Apple urobilo túto nečakanú zmenu, odpoveď je jednoduchá. Podľa zahraničných médií týmto spôsobom zefektívnila vzhľad aplikácie Telefón, ktorý už pôsobil trochu zastaralým dojmom. Firma sa však ku tejto téme oficiálne nevyjadrila.

Pozrite si snímku obrazovky z beta verzie iOS 17 nižšie a dajte nám vedieť do komentára, ako na vás nová poloha tlačidla na ukončenie hovoru pôsobí. Bude to niečo, na čo si budete musieť dlhšie zvykať, alebo vám príde táto zmena sympatická?

Keď sa nad tým totiž zamyslíte, pre väčšinu pravákov je to po ergonomickej stránke lepšie, nakoľko už nebudú musieť naťahovať svoj prstom do stredu obrazovky, ale ukončenie hovoru budú mať pohodlnejšie po ruke. Ako sme však napísali, istá svalová pamäť sa určite niekoľkokrát postará o nechcené spustenie číselnej klávesnice, alebo vyvolanie Face Time hovoru a to bude počas prvých týždňov trochu problém.

iOS 17 ukončenie hovoru
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 ukončenie hovoru
Zdroj: Macworld

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je oficiálny dátum, kedy Apple vydá iOS 17 a iPadOS 17 pre všetkých používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -