O tohtoročnej správe analytika Ming-Chi Kua sme vás už informovali. Napriek tomu teraz prezradil niečo viac, čo sa možno týka skôr roku 2021. Apple by mohlo predstaviť nový iPhone s Touch ID skrytým v uzamykacom tlačidle. Prečítajte si viac…

iPhone s Touch ID v uspávacom tlačidle? Vraj v roku 2021!

Možno vám to príde ako zvláštna predpoveď. Je však úplne reálna, nakoľko Ming-Chi Kuo o nej hovoril už dávnejšie. Dnes svoje tvrdenia len a len potvrdzuje a možno trochu upresňuje.

Jablková spoločnosť by podľa jeho slov mala pracovať na iPhone, ktorý vydá až začiatkom roka 2021 (teda pravdepodobne niekedy v marci). Toto zariadenie príde s LCD displejom a tlačidlom Touch ID. To však nebude súčasťou zobrazovacej jednoty tak, ako sa doteraz predpokladalo. Malo by sa dostať na bočné uzamykacieho tlačidlo.

Kuo tým samozrejme nevylučuje fakt, že by sme sa mohli dočkať aj iPhonov bez Face ID ale s Touch ID priamo v displeji. Takáto zmena, respektíve technológia ale nebude lacná a dotkne sa pravdepodobne len vlajkových lodí.

Zariadenie, o ktorom hovoríme teraz by malo byť na cenovej úrovni iPhonu SE 2 (cca. 399$) prípadne trochu vyššej. Firmu tu tak bude musieť urobiť kompromis…

Touch ID sa vráti do displeja v iPhone už na budúci rok!
iPhone s Touch ID v uspávacom tlačidle? Vraj v roku 2021!

Nástupca ešte nepredstaveného iPhonu SE 2/ 9?

Podľa všetkého sa má jednať o niečo ako väčšiu verziu iPhone SE 2/ 9 (Plus?) alebo jeho nástupcu. Uhlopriečka LCD displeja bude buď 5,5″ alebo 6,1″, čo Kuo uviedol ešte v dávnejšej správe.

Ak si Apple vyberie práve druhú menovanú uhlopriečku, očakávame, že tu nebude žiadne miesto pre Face ID (keďže táto technológia nebude ani prítomná). Znamenalo by to možno čistú zobrazovaciu jednotku s hrubším rámikom určeným pre prednú kameru.

Je v podstate isté, že by malo ísť o edge-to-edge displej. Apple nemalo íný dôvod na to, aby špekulovalo so zakomponovaním senzoru otlačku prstov práve do bočného tlačidla. Samozrejme by mal potom tento iPhone priniesť veľmi príjemnú a dostupnú cenovku ako už bolo uvedené vyššie.

Bližšie detaily tohto zariadenia však stále nepoznáme. Je pre nás teda relatívne tajomné. Najprv bude musieť v marci vyjsť iPhone SE 2 a až potom sa budeme môcť spoliehať na informácie, ktoré budú riešiť to, čo s ním bude ďalej… Je tu niekto, kto sa už na nástupcu iPhonu 8 nevie dočkať?

iPhone s Touch ID v uspávacom tlačidle? Vraj v roku 2021!
iPhone s Touch ID v uspávacom tlačidle? Vraj v roku 2021!
Prečítajte si tiež  5,4" iPhone 12 mini nahradí iPhone XR. Koľko bude stáť spolu so všetkými zariadenami?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -