Po vydaní aktualizácie iOS 13.5 sme vás v tesnej náväznosti informovali o chybe, ktorá spôsobovala, že sa niektoré aplikácie nedali otvoriť. Predvčerom sa ľuďom začali pre zmenu zobrazovať hromadné aktualizácie appiek. Dnes Apple prezradilo, že problém je už vyriešený.

Apple opravilo chybu v iOS 13.5.

Aj keď sa jedná o ten najlepší mobilný operačný systém na svete, môže mať svoje muchy. Tým, že je iOS vo svojej trinástej verzii podstatne otvorenejší ako kedysi, je aj komplikovanejšie udržiavať ho absolútne dokonalý. Občas sa tu teda stretneme s chybami, ktoré by sme očakávali skôr na smartfónoch s Andoridom. Na druhej strane však týchto chýb nie je veľa a nedejú sa príliš často. Cupertisnký gigant na problémy reaguje veľmi rýchlo a zvyčajne ich do pár dní opraví. Presne tak sa to stalo aj teraz.

Používateľom z celého sveta vyskakovali pri snahe otvoriť si aplikáciu zvláštne upozornenia s textom: „Táto aplikácia s vami nie je zdieľaná. Pokiaľ ju chcete použiť, musíte si ju zakúpiť v App Store.“

Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.

V takomto prípade existovali v podstate len dve riešenia. Buď appku vymazali a nainštalovali znova alebo chvíľu počkali, kým sa o to Apple postará. Jablková spoločnosť dnes pre redakciu TechCrunch potvrdila, že chyba bola opravená a používatelia by sa s ňou už nemali stretnúť.

Informácia bola však iba veľmi stručná a podrobnosti o tom, čo ju spôsobovalo alebo ako sa chybu podarilo vyriešiť si Apple nechalo pre seba. Je teda viac ako pravdepodobné, že za výsledkom stojí práve hromadné aktualizovanie appiek, nakoľko to bola jediná vec, ktorá by s tým mohla (podľa nás) nejakým spôsobom súvisieť. Prestal u vás problém pretrvávať ale nie? Napíšte nám do komentára.

Apple práve vydal iOS 13.5 a iPadOS 13.5!
Apple opravilo chybu v iOS 13.5. Problémy s aplikáciami skončili.
Prečítajte si tiež  iOS 13 beta 7. Čo ešte Apple pridalo?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -