Vo svete občas nastane situácia, ktorá znie trochu zvláštne, no v konečnom dôsledku má úplne logické vysvetlenie. Apple dnes (23.4.) vydalo aktualizáciu iOS 13.4.1 pre nový iPhone SE 2. generácie. Je to prvý update pre zariadenie, ktoré sa začne predávať až zajtra, 24.4.

iPhone SE 2. generácie dostal update

Aj Apple plánuje dopredu, no niekedy sa vyskytnú nečakané okolnosti, ktoré všetko pokazia. Už zajtra budú k prvým šťastlivcom prichádzať nové iPhony SE 2. generácie s predinštalovaným operačným systémom iOS 13.4. Apple však už medzičasom vydalo opravenú verziu, iOS 13.4.1, ktorá sa netýkala nového dostupného modelu (pretože ešte nebol predstavený).

Ak patríte medzi tých, ktorí na novinku čakajú, mali by ste si túto aktualizáciu hneď po zapnutí zariadenia nainštalovať, aby vám nerobila problémy. Ak ste mali na predošlom zariadení iOS 13.4.1 a na novom len iOS 13.4, nebude možné migrovať dáta. Samozrejme, že akonáhle iPhone SE 2. generácie aktualizujete, všetko bude bez problémov fungovať. Update nájdete v Nastavenia> Všeobecné> Aktualizácia softvéru.

Samotný iOS 13.4.1 bol predstavený ešte 7. apríla pre všetky modely od iPhonu 6S vyššie. Jeho účelom je vyriešiť problém, ktorý prekážal systému iOS 13.4 telefonovať cez FaceTime so zariadeniami, ktoré mali iOS 9.3.6 a starší alebo OSX El Capitan 10.11.6 a starší. Update tiež vyriešil chybu v appke Nastavenia, ktorá súvisela so spúšťaním Bluetooth z domovskej obrazovky. Niekedy sa používateľom stávalo, že im táto akcia zlyhávala.

V zásade sa teda nejedná o veľké zmeny. Ak však tento článok čítate v piatok a neviete si obnoviť iPhone SE 2. generácie zo zálohy (ktorá bola na iOS 13.4.1), teraz už viete, kde je problém…

iPhone SE 2. generácie nie je dostupný s bielym "displejom".
iPhone SE 2. generácie dostal update – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Originálny Doom na OLED pásiku nového MacBooku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.