Jablková spoločnosť neustále pracuje na svojich softvérových aktualizáciách. V poslednej dobe sme svedkami toho, že prichádzajú veľmi často. Dnes Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1. Oba operačné systémy si môžete stiahnuť do svojich zariadení už teraz!

Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1.

Prešlo len relatívne málo času od chvíle, kedy Apple vydalo iOS 13.4 a iPadOS 13.4, ktoré sú nabité novými funkciami. Jednalo sa o posledný veľký update, „trinástej“ verzie, ktorý nahradia už pripravované iOS 14 a iPadOS 14. Spoločne budú predstavené na WWDC 2020 1. júna. Späť však k téme.

Hoci firma predstavila veľkú aktualizáciu, akosi do nej zabudla zakomponovať to, prečo si ju mnohí inštalovali. Okrem výborných funkcii tu absentovali dôležité opravy chýb. Tie sú pri iOS 13 nutné v podstate pri každom update, nakoľko je systém pre staršie zariadenia horšie optimalizovaný. Hneď po vydaní sme zaznamenali problémy s horšou výdržou batérie alebo prehrievaním.

Apple medzičasom predstavilo aj iOS 13.4.5 pre vývojárov. Netušili sme teda, ako to bude s pripravovaným iOS 13.4.1. Napokon sme sa ale dnes dočkali. Je to malá aktualizácia, ktorá robí to, čo mal už dávno vyriešiť iOS 13.4.

iOS 13.4.1 obsahuje opravy týchto chýb pre váš iPhone alebo iPad.

  • Opravený je problém, kvôli ktorému nemohli zariadenia s iOS 13.4 využívať FaceTime so zariadeniami s operačným systémom iOS 9.3.6 alebo OS X El Capitan 10.11.6 a staršími.
  • Vyriešená je chyba v appke Nastavenia, ktorá spôsobovala zlyhanie výberu rozhrania Bluetooth z ponuky rýchlych akcii na ploche.

Toto sú konkrétne informácie, ktoré sme dostali priamo od Apple ku novému updatu. Treba ešte dodať, že Apple sem samozrejme nepíše všetko a tak od verzie iOS/ iPadOS 13.4.1 očakávame aj významné zlepšenie výdrže batérie a taktiež doriešenie niektorých školáckych chýb, ktoré by sa v operačnom systéme od jablkovej spoločnosti už dávno nemali vyskytovať….

Apple už pracuje na iOS 13.4.1. Bude opravovať to, čo malo byť dávno vyriešené.
Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1. Opravuje chyby!
Prečítajte si tiež  Zlá správa pre Apple fanúšikov: iPhone 15 v roku 2023 zdražie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.