Jablková spoločnosť neustále pracuje na svojich softvérových aktualizáciách. V poslednej dobe sme svedkami toho, že prichádzajú veľmi často. Dnes Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1. Oba operačné systémy si môžete stiahnuť do svojich zariadení už teraz!

Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1.

Prešlo len relatívne málo času od chvíle, kedy Apple vydalo iOS 13.4 a iPadOS 13.4, ktoré sú nabité novými funkciami. Jednalo sa o posledný veľký update, “trinástej” verzie, ktorý nahradia už pripravované iOS 14 a iPadOS 14. Spoločne budú predstavené na WWDC 2020 1. júna. Späť však k téme.

Hoci firma predstavila veľkú aktualizáciu, akosi do nej zabudla zakomponovať to, prečo si ju mnohí inštalovali. Okrem výborných funkcii tu absentovali dôležité opravy chýb. Tie sú pri iOS 13 nutné v podstate pri každom update, nakoľko je systém pre staršie zariadenia horšie optimalizovaný. Hneď po vydaní sme zaznamenali problémy s horšou výdržou batérie alebo prehrievaním.

Apple medzičasom predstavilo aj iOS 13.4.5 pre vývojárov. Netušili sme teda, ako to bude s pripravovaným iOS 13.4.1. Napokon sme sa ale dnes dočkali. Je to malá aktualizácia, ktorá robí to, čo mal už dávno vyriešiť iOS 13.4.

- Reklama -

iOS 13.4.1 obsahuje opravy týchto chýb pre váš iPhone alebo iPad.

  • Opravený je problém, kvôli ktorému nemohli zariadenia s iOS 13.4 využívať FaceTime so zariadeniami s operačným systémom iOS 9.3.6 alebo OS X El Capitan 10.11.6 a staršími.
  • Vyriešená je chyba v appke Nastavenia, ktorá spôsobovala zlyhanie výberu rozhrania Bluetooth z ponuky rýchlych akcii na ploche.

Toto sú konkrétne informácie, ktoré sme dostali priamo od Apple ku novému updatu. Treba ešte dodať, že Apple sem samozrejme nepíše všetko a tak od verzie iOS/ iPadOS 13.4.1 očakávame aj významné zlepšenie výdrže batérie a taktiež doriešenie niektorých školáckych chýb, ktoré by sa v operačnom systéme od jablkovej spoločnosti už dávno nemali vyskytovať….

Apple už pracuje na iOS 13.4.1. Bude opravovať to, čo malo byť dávno vyriešené.
Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1. Opravuje chyby!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here