Po predstavení a následnom uvedení nových iPhonov 13 si svet leakerov a analytikov na chvíľku mohol vydýchnuť. Ak neberieme do úvahy nepresné predpovede ukazujúce na redizajn Apple Watch Series 7, v ostatných produktoch z dielne Apple sa leaky takmer úplne trafili. Novou neznámou na najbližšiu dobu sa okrem slúchadiel AirPods a nových jablkových počítačov stáva cenovo najdostupnejší iPhone SE.

Prečítajte si tiež  Nový iPhone SE 3 by mohol doraziť už budúci rok

Ten by sa mal v budúcom roku dočkať novej generácie, s ktorou ak chce Apple uspieť, tak bude musieť vytasiť razantnejšie zmeny. Najčastejšie skloňovaným vylepšením je obdržanie pripojenia 5G a nový čip A15. Čo sa ale týka dizajnu, viacero leakerov sa obáva ponechania vizuálu ako v prípade poslednej generácie.

V tomto scenári by iPhone SE 3 opäť obdržal 4,7-palcovú LCD obrazovku s Touch ID a Home Buttonom. Ak ale Apple bude chcieť s modelom uspieť, nemôže sa spoliehať iba na finančnú dostupnosť. Od predstavenia iPhonu 8, ktorý zdieľa vizuál iPhonu SE prešli už štyri roky a povedzme si na rovinu – tento dizajn je zastaralý.

iPhone SE 3

Na stole však je aj možnosť, že tretia generácia iPhonu SE sa dočká dizajnu v podobe iPhonu mini. To by samozrejme aj dávalo zmysel, keďže Apple priznalo, že s týmto modelom do budúcnosti v klasických modelových radoch nepočíta. Cenovo dostupné „SE-čko“ by si tak polepšilo nielen zmenou dizajnu, ale aj väčším displejom a funkciou Face ID.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3. generácie dostane výkonnejší procesor ako sme si mysleli

Akú verziu pripravovaného iPhonu SE 3 by ste si priali vy? Klasický model po vzore aktuálnej generácie s vylepšeným procesorom a pridaním nových funkcií alebo by ste boli za kompletný redizajn? Napíšte nám svoj názor v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -