Apple je známy svojou pozornosťou k detailom a to platí aj pre testovanie odolnosti svojich iPhonov. Napriek tomu, že dnešné smartfóny pôsobia dosť krehkým dojmom, Apple označuje svoje zariadenia ako jedny z najodolnejších na trhu. Dokazuje to aj proces, akým ich testuje a vystavuje rôznym druhom poškodenia.

Známy technologický recenzent Marques Brownlee získal nedávno exkluzívnu možnosť nahliadnuť do tajomstiev Apple laboratórií, čo znamená, že sa dostal ne miesta, kam sa bežný fanúšik značky nikdy naživo nepozrie. V týchto tajomných zákutiach sa testuje odolnosť iPhonov proti prachu, vode a pádom. V laboratóriách sa nachádzajú špeciálne stroje, ktoré sú priamo navrhnuté na simuláciu rôznych podmienok.

Ako Apple testuje svoje iPhony

O svoje zážitky sa Brownlee podelil formou krátkych videí na svojom profile na sieti X. Vďaka tomu máme možnosť aj my nazrieť do zákulisia toho, ako Apple testuje svoje produkty.

Existuje dokonca celá miestnosť venovaná len testovaniu vniknutia vody a prachu, kde sa iPhone podrobuje štyrom úrovniam testovania:

  1. Simulácia odkvapkávania – napodobňuje kvapky vody padajúce na zariadenie (IPX4).
  2. Trvalý nízkotlakový prúd – testuje odolnosť voči vode pri nízkom tlaku (IPX5).
  3. Vysokotlakový prúd – používa silný prúd vody, podobný hasičskej hadici (IPX6).
  4. Uzamknutie telefónu pod vodou – použitie tlaku na imitáciu hĺbky.

Tieto testy sú súčasťou procesu, ktorým prechádza každý iPhone predtým, ako sa dostane na trh. Apple dokonca testuje odolnosť viac ako 10 000 „predpripravených“ iPhonov, aby zabezpečil, že každý model spĺňa vysoké štandardy odolnosti.

Tento exkluzívny pohľad do laboratórií Apple odhaľuje, že spoločnosť neustále hľadá spôsoby, ako zlepšiť odolnosť svojich zariadení, čím potvrdzuje svoje záväzky voči kvalite a inováciám.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá reproduktor v iPhone 6

Hoci je pravda, že iPhony (rovnako ako konkurenčné smartfóny) sa v reálnom živote obijú či oškrú celkom ľahko, toto video je dôkazom, že kalifornská spoločnosť robí všetko preto, aby tieto scenáre čo najviac minimalizovala.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -