Spoločnosť Apple sa pred niekoľkými rokmi rokmi začala zameriavať na to, aby jej zariadenia dosahovali čo najdlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Z najväčšieho hendikepu sa tak stala výhoda a iPhone postupne prekonával všetkých svojich konkurentov. Ako je to, ale v súčasnosti? Na to sa pozrel youtuber TechDroider.

Ten uskutočnil rozsiahly test, v ktorom porovnal až 6 samostatných zariadení. Dve fungovali na základe operačného systému iOS a štyri na Androide.

Konkrétne šlo o najnovší iPhone 14 Pro Max, minuloročný iPhone 13 Pro Max, Samsung Galaxy S22 Ultra, Xiaomi Mi 12s Ultra, OnePlus 10 Pro a smartfón Motorola Edge 30 Ultra.

Apple vyhralo, no nie jeho najnovší produkt 

Ako uvidíte sami, každé zo zariadení ponúka obrovský viac ako 4000 mAh akumulátor, pričom platí, že najmenšiu batériu má iPhone 14 Pro Max (4323 mAh) a najväčšiu Samsung / OnePlus (5000 mAh). Napriek tomu to týmto smartfónom negarantuje, že sa stanú v teste výdrže lídrami.

Prekvapivo však nevyhral ani najnovší iPhone 14 Pro Max, ktorý má len o 2 mAh menej, než minuloročný iPhone 13 Pro Max. Staršie zariadenie dosiahlo absolútne najlepší čas, ktorý sa zastavil na 10 hodinách a 22 minútach, vďaka čomu vydržalo o celých 10 minút dlhšie, než jeho nástupca. Najhoršie v teste dopadol juhokórejský Samsung, ktorý sa vybil už po 9 hodinách a 29 minútach. To je skoro o hodinu skôr, než iPhone 13 Pro Max.

Aby sme však boli objektívni, všetky z testovaných smartfónov dosiahli relatívne dobré výsledky, nakoľko 10 hodín aktívneho používania počas bežného dňa musí vyhovovať aj tým najnáročnejším spotrebiteľom. Ak teda hľadáte smartfón s dlhou výdržou, výberom jedným z vyššie uvedených modelov neurobíte chybu.

Prečítajte si tiež  Veľké porovnanie iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S22 Ultra. Ktorý fotí a natáča lepšie zábery? Poznáme odpoveď

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.