Spoločnosť Apple nám na evente Wonderlust predstavila iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktorým sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku. Obe zariadenia dostali do vienka špičkové technológie na čele s procesorom A17 Ultra, ktorý odštartoval novú éru výkonu pre mobilné zariadenia. Nie je to však jediná novinka, ktorá vás poteší.

Ak si totiž zaobstaráte iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete vôbec po prvýkrát pri iOS zariadení aj z podpory pripojenia WI-Fi 6E novej generácie. Táto technológia je navyše v roku 2023 k dispozícii len pre prémiové verzie. Ak si naopak zaobstaráte dostupnejší iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, ktorému sme sa venovali v tomto článku, vystačiť si budete musieť naďalej so štandardom Wi-Fi 6.

Medzi hlavné výhody prítomnosti technológie Wi-Fi 6E v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max patrí to, že sa tieto zariadenia po novom dokážu pripojiť k 6GHz pásmu, ktoré majú k dispozícii smerovače s podporou Wi-Fi 6E.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

V praxi to znamená, že používateľ dokáže získať vyššiu rýchlosť, lepšiu latenciu a menšie rušenie zo strany ostatných zariadení. Ako sme však naznačili, na to, aby ste mohli využívať Wi-Fi 6E potrebujete aj router, ktorý ho dokáže vysielať.

Ak však vlastníte aj ďalšie zariadenia od spoločnosti Apple, ktoré boli predstavené v priebehu roka 2022, ako napríklad najnovšie iPady Pro s procesorom M2, aktualizované počítače MacBook Pro so 14″ a 16″ uhlopriečkou, základný Mac mini, špikčový Mac Studio alebo ešte lepší Mac Pro, určite sa vám nákup routera s Wi-Fi 6E oplatí. Všetky tieto produkty, vrátane vášho budúceho iPhonu 15 Pro totiž tento štandard podporujú.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S24 v obrovskom úniku: iPhone 15 bude mať silného konkurenta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -