Len pred malou chvíľou sme vás informovali o tom, že iPhone 16 prinesie zmeny v oblasti dizajnu, ale aj rozmerov. Zďaleka to, ale nie je všetko. Spoločnosť Apple si totiž pre tieto modely šetrí ešte jednu užitočnú novinku, ktorú doteraz nemal žiaden predošlý model. A bude veľmi praktická.

Celé mesiace sa hovorí o tom, že každý iPhone 16 príde s tlačidlom Action Button, ktoré definitívne nahradí klasický prepínač tichého režimu nad tlačidlami pre reguláciu hlasitosti. Prakticky rovnako často sa tiež diskutuje o tom, že sem pribudne ešte jedno tlačidlo, ktoré ponesie označenie Capture Button a to teraz definitívne potvrdili ďalšie úniky od výrobcov krytov z Číny.

Na svojom profile ich zdieľal známy leaker Majin Bu a ak sa teraz pýtate, ako výrobcovia vedia, ako má vyzerať v roku 2024 iPhone 16, odpoveď je jednoduchá.

Povedal im to priamo Apple, aby sa na nový dizajn stihli v predstihu pripraviť a navrhnúť nové kryty, ktoré mu budú vyhovovať. A aj keď sa toto deje pod prísnym utajením, rok čo rok sa stretávame s únikmi rovnakého typu.

Takto bude vyzerať Capture Button. Úniky potvrdzujú aj spôsob, akým má fungovať

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, ktorý zachytáva základný 6,1″ iPhone 16, Capture Button sa ocitne aj v lacnejších verziách smartfónu, pričom ponúkne podobný otvor, ako nabíjací USB-C konektor. Výrobcovia príslušenstva sa ho nechystajú zakrývať rovnakým spôsobom, ako ostatné tlačidlá.

Pokiaľ sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá. Tento prvok totiž nebude mať len čisto mechanickú konštrukciu, ale v praxi sa bude spoliehať aj na kapacitnú technológiu, vďaka ktorej bude reagovať na dotyk či dokonca silu stlačenia.

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu
iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Vďaka tomuto umožní Capture Button používateľom zväčšovať alebo zmenšovať obraz posunutím prsta po povrchu tlačidla. Okrem toho bude možné zaostriť snímku ľahkým stlačením a aktivovať uzávierku silnejším stlačením.

Majitelia nových iPhonov 16 tak budú mať väčšiu kontrolu nad fotením a získajú zariadenia, ktoré budú ešte viac pripomínať klasické digitálne fotoaparáty.

iPhone 16
Zdroj: X / Sonny Dickson

Na túto zmenu sa už teraz veľmi tešíme, nakoľko sme presvedčení, že tak prepracovaný „foto smartfón“, akým je práve iPhone, mal mať podobné tlačidlo už dávno. Nižšie si môžete pozrieť aj to, ako moc sa zmenia rozmery jednotlivých modelov.

Zatiaľ čo iPhone 16 / 16 Plus sa budú spoliehať na 6,1″ a 6,7″ displeje, iPhone 16 Pro / 16 Pro Max budú disponovať 6,3″ až 6,9″ displejmi.

Prečítajte si tiež  Diablo Immortal pre iOS konečne dostáva dátum vydania
iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -