Pred pár dňami sa na internete objavili správy, ktoré hovorili o novom rozložení objektívov pri budúcom iPhone 13 (12S). Samozrejme predpovedať niečo podobné viac ako rok dopredu je veľmi odvážne. Jon Prosser sa vyjadril tiež. Podľa jeho zdrojov bude iPhone 13 (12S) úplne rovnaký (v oblasti rozloženia fotoaparátov), ako iPhone 12.

Jon Prosser vyvrátil informácie ohľadom iPhonu 13 (12S)

Napriek tomu, že v Apple stále pracujú na dokončovaní iPhonu 12, internet už špekuluje nad jeho nástupcom. Je to úplne logické, pretože tento projekt už niekde v laboratóriách spoločnosti Apple určite vyvíjajú. O jednu z prvých predpovedí sa postaral známy leaker Fudge, no a aj napriek tomu, že má relatívne presné predpovede, ešte presnejšie má Jon Prosser. Ten vyvrátil medializované správy prostredníctvom tweetu.

Pôvodne mohol získať iPhone 13 (12S) novú anamorfnú šošovku pre natáčanie videa s rozlíšením 64 megapixelov. Dostať sa v takom prípade mala na miesto, kde sa bude v iPhone 12 nachádzať LiDAR skener.

iPhone 13 môže mať až 4 fotoaparáty + LiDAR skener. Naznačuje to známy leaker.

Technológia pre rozšírenú realitu mala potom putovať pod celý fotografický modul (čo by bolo predsa len trochu zvláštne riešenie). Jon Prosser prostredncítvom tweetu prezradil, že neočakáva žiadne zmeny koncepcie fotoaparátov v prípade iPhonu 13 (12S). Pravdepodobne má aj on svoje interné zdroje, ktoré tieto úniky vyvracajú.

Dá sa teda očakávať, že technológie Anamorfnej šošovky sa v roku 2021 nedočkáme. Uvidíme, čo si pre nás Apple ešte prichystá. Určite má nejaké „eso“ v rukáve, ktoré v iPhone 12 nepredstaví a odkladá si ho pre jeho nástupcu. Momentálne žiaľ nevieme o čo ide, no časom sa to určite ukáže…

iPhone 13 môže mať až 4 fotoaparáty + LiDAR skener. Naznačuje to známy leaker.
Jon Prosser vyvrátil informácie ohľadom iPhonu 13 (12S)
Prečítajte si tiež  iPhone 13 a jeho Cinematic Mode: Pozrite sa na neuveriteľné videá od používateľov zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.