Spoločnosti Apple aj Samsung ponúkajú pri svojich smartfónoch vo všeobecnosti veľmi dobrú výdrž batérie. Dvaja najväčší výrobcovia sa dokonca nijako extra nezameriavajú ani na rýchlosť nabíjania. To by sa však v roku 2023 mohlo konečne zmeniť.

Ako informuje portál GSMArena, zatiaľ čo iPhone 14 Pro dokážete nabíjať rýchlosťou 20 W (v skutočnosti je to podľa testov skoro 30 W), konkurenčný smartfón Samsung Galaxy S23 Ultra je na tom lepšie a ponúka maximálne 45 W nabíjanie. Oproti čínskym smartfónov sú to však na dnešnú dobu v oboch prípadoch smiešne čísla. Všetko by sa ale mohlo čoskoro zmeniť.

Obaja výrobcovia totiž majú zakomponovať do svojich mobilných zariadení nový typ revolučných naskladaných batérií. Ide o technológiu, ktorá sa aktuálne používa najmä pri elektrických vozidlách. Podarilo sa však zistiť, že by mohla byť efektívna aj v spotrebnej elektronike.

Čo prinesú nové batérie pre Apple aj Samsung? 

Nové revolučné batérie Apple aj Samsung
Zdroj: Grepow

Jednou z hlavných výhod tohto typu akumulátora je jeho väčšia kapacita, ktorá môže ponúknuť pri rovnakých rozmeroch až o 10 % energie navyše. Batérie by sa mali stále dostatočne chladiť a čo je dôležité, mohli by sa vedieť aj rýchlejšie nabíjať. Pri Samsungu Galaxy S24 Ultra sa hovorí až o rýchlosti 65 W, čo je už slušný výkon.

Pri iPhone 15 zatiaľ táto hodnota známa nie je, no nedávno unikli aspoň presné kapacity akumulátorov v mAh. Na základe týchto dát sa potvrdilo, že oproti iPhonu 14 budú väčšie. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás obe technologické spoločnosti pripravia.

Reklama
Reklama

Netreba totiž zabúdať na fakt, že Apple aj Samsung majú pri svojich smartfónoch fantastickú výdrž batérie už dnes, čo potvrdili dávnejšie testy. Môžu za to jednak veľké akumulátory, ale aj perfektne optimalizované a úsporné procesory či displeje. Každopádne, každé jedno percento navyše sa počíta a nikto presne nevie, kedy ho bude potrebovať v praxi. Voči tejto inovácií preto nemáme žiadne námietky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max nebude rekordmanom iba v cene. Dostane niečo, čo nemá žiaden iný smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -