Čas letí ako voda a spoločnosť Apple sa pomaly ale isto pripravuje na predstavenie úplne nového iPhonu 16, ktorý príde na trh v polovici septembra 2024. Dnes sa zameriame na základné modely, ktoré síce budú pokračovať v aktuálnom dizajnovom jazyku, no konečne tu dôjde ku výrazným zmenám, aby ich Apple odlíšil od posledných generácií.

Určite nám dáte za pravdu keď napíšeme, že iPhone vyzeral v posledných rokoch skoro rovnako. Či už sa pozriete na iPhone 13, iPhone 14 alebo iPhone 15, s výnimkou Digital Islandu na poslednej generácii ide o totožné dizajny. Aby to Apple trochu rozbil a zvýšil záujem o svoje technológie, iPhone 16 bude iný.

Stále sa môžeme tešiť na elegantný hliníkový rám, ktorý bude síce plochý, no v hranách mierne zaoblený a tiež matné zadné sklo, ktoré dodá tomuto smartfónu určitý punc exkluzivity. Mal ho aj iPhone 15.

iPhone 16 dostane nové zadné fotoaparáty

Zdroj: Majin Bu / X

Oveľa väčšia zmena však nastane v zadnej časti, konkrétne v oblasti fotoaparátov, ktoré nebudú umiestnené diagonálne oproti sebe ako dnes, ale vertikálne pod sebou.

Ak sa pýtate, aký to má dôvod, Apple chce jednak zmenu a pravdepodobne chystá zaujímavé technologické vylepšenia, ktoré nám však odhalí až na oficiálnej konferencii zameranej na iPhone 16.

Samotný dizajn zadných fotoaparátov trochu pripomína iPhone X, ktorý prišiel s podobným tvarom ešte v roku 2017. Apple sa teda vracia ku svojim koreňom a my musíme skonštatovať, že to vyzerá lepšie ako dnes.

Malou zmenou bude tiež umiestnenie zadnej LED diódy, ktorá už nebude súčasťou vystúpeného štvorcového modulu, ale mala by byť zakomponovaná vedľa priamo v skle.

Opäť ide o riešenie, ktoré Apple používal aj v minulosti. Viac vám už ukáže vydarený koncept, ktorý zdieľal YouTube kanál #iOS Beta News.

iPhone 16 bude špičkový smartfón a môžeme sa naň tešiť 

Okrem vyššie uvedeného dostane iPhone 16 aj nový 3 nm procesor A18, ktorý poskytne solídny výkon či už po stránke CPU, ako aj GPU. To, či bude tento čip podporovať aj hardvérový ray tracing ako minuloročný procesor A17 Pro je zatiaľ otázne.

Zariadenie by však malo prísť s vylepšenými zadnými fotoaparátmi, pričom sa vo veľkom špekuluje o zvýšenom rozlíšení pre ultraširokouhlý objektív. Zo súčasných 12 Mpx by mohlo narásť až na 48 Mpx.

iPhone 16
Zdroj: X / AppleHub

Telefóny potom poskytnú klasicky USB-C, veľké batérie s dlhou výdržou na jedno nabitie, údajne mierne prepracovaný dizajn MagSafe konektora a plno ďalších benefitov.

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina - týždeň 19.

A aj keď sa pomerne dosť hovorí o zdražovaní, aktuálna situácia na trhu nás môže v tomto smere zachrániť. Ak chce Apple predávať dostatočné množstvo iPhonov, s cenami nemôže výrazne hýbať. Viac nám však ukáže až čas. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -