V posledných rokoch sme si zvykli na to, že po vydaní jednej aktualizácie operačného systému iOS vychádza aj beta verzia nasledujúcej aktualizácie, ktorá prechádza niekoľkotýždňovým testovaním u vývojárov. Ako sa však zdá, Apple sa s ňou v prípade iOS 17.5 nikam neponáhľa. Zatiaľ totiž nevyšla.

Nie je úplne bežné, že by si spoločnosť Apple dávala medzi vydaniami pauzu. Tentokrát však beta verzia mohla byť odložená z dôvodu okolitých faktorov. Tým prvým je fakt, že predchádzajúca verzia iOS 17.4, ktorá priniesla zásadné zmeny v iOS, najmä na území Európy, bola skutočne obsiahla a nešlo len o zanedbateľný update.

Druhý faktor súvisí s obdobím, v ktorom sa práve nachádzame. Sú predsa veľkonočné sviatky a Apple sa im často prispôsobuje.

Vzhľadom na vyššie vymenované skutočnosti dáva absencia operačného systému iOS 17.5 beta 1 vlastne zmysel. Ku tejto téme sa vyjadril aj Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý  uviedol, že prvá beta bude k dispozícii niekedy počas budúceho týždňa.

Niekedy sme na iOS Betu čakali aj 22 dní

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Aby ste v tom mali lepší prehľad, môžete sa pozrieť na to, ako Apple v minulosti vydával beta verzie medzi x.4 a x.5 vydaním, respektíve akú medzi nimi nechával časovú medzeru.

V jednom prípade trala skoro mesiac, takže čakanie na iOS 17.5 nie je tento rok vôbec také zvláštne, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať:

  • iOS 13 – 7 dní
  • iOS 14 – 6 dní
  • iOS 15 – 22 dní
  • iOS 16 – 1 deň

Pokiaľ bude iOS 17.5 vydaný druhého apríla 2024, bude to až 28 dní po tom, ako Apple vydal iOS 17.4.

Ak by si na to Apple nechal ešte týždeň, mohlo by ísť dokonca o 35 dní dlho trvajúcu časovú medzeru. Apple však zrejme vie, prečo to robí a všetko má dobre naplánované.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na test odolnosti iPadu 10. Nebudete veriť, ako lacno je vyrobený. Ľahko ho zlomíte v rukách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -