Nový iPhone 15 Pro je vyrobený z titánu, vďaka čomu spoločnosť Apple sľubuje nižšiu hmotnosť a vyššiu odolnosť proti nárazom. Zatiaľ čo prvé menované na sto percent platí, o tom druhom si musí urobiť každý svoj obrázok sám. iPhone 15 Pro Max sa totiž dostal do testu odolnosti, v ktorom absolútne neobstál a jeho nie celkom presvedčivú schopnosť odolávať nárazom už stihol prekonať aj Samsung Galaxy S23 Ultra vo veľmi objektívnom porovnaní.

Je preto veľmi ťažké hodnotiť, či bolo použitie titánovej konštrukcie v zariadení správne, alebo tým Apple urobilo krok vedľa. A aj keď to ukáže až čas, známy youtuber JerryRigEverything sa rozhodol zistiť, koľko toho titánu sa vlastne v zariadení nachádza. Nakoľko to Apple nikde neuvádza, rozobral svoj testovací iPhone 15 Pro Max a vystavil ho extrémnej teplote, pri ktorej sa oddelí hliník od titánu.

Ešte dodáme, že Apple pri tomto zariadení využíva titán triedy 5, čo znamená, že jeho zloženie pozostáva z 90 % z titánu, zo 6 % z vanádu a zo 4 % z hliníka.

Samotný test vychádzal z teórie, že zatiaľ čo hliník sa začne topiť pri teplote na úrovni 815 °C, titán odoláva vysokým teplotám oveľa lepšie a vydrží dvojnásobok, presnejšie 1 650 °C. Aj preto vložili rám iPhonu 15 Pro Max do špeciálnej nádoby a pokus v záujme vedy sa mohol začať.

Po 10 minútach bol známy výsledok 

Trvalo približne 10 minút, kým sa podarilo oddeliť hliník od titánu, vďaka čomu bolo možné test ukončiť a skontrolovať výsledok. V rámci finálneho verdiktu sa podarilo zistiť, že titánový je skutočne iba rám zariadenia, ktorý sa nachádza po jeho obvode.

Vo vnútri je potom konštrukcia vyrobená z hliníka. Dôvodom je pravdepodobne jednoduchšie spracovanie a samozrejme nižšie výrobné náklady.

V druhom rade bolo zaujímavým poznatkom, že nielen rám, ale aj tlačidlá, ktoré sú v ňom osadené sú štandardne titánové. Dokonca aj povrchová úprava modrého iPhonu 15 Pro Max sa napriek extrémne vysokej teplote udržala na svojom mieste, aj keď je pravda, že z niektorých miest zvláštnym spôsobom zliezla (konkrétne z jedného tlačidla). Pokiaľ vás zaujíma viac, odporúčame vám pozrieť si celé video, ktoré nájdete pod týmto odkazom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ďalšie procesory pre Mac môžu dostať až 40-jadier CPU!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -