Sú veci, na ktoré sú v Cupertine špecialistami. Jednou z nich je aj recyklácia starých produktov obohatených o nové komponenty. Spoločnosť Apple dnes predstavila iPhone SE 3. generácie, ktorý má obrovský potenciál zaujať majiteľov zariadení s operačným systémom Android. Napriek tomu ide o platformu, s ktorou táto firma prišla po prvýkrát ešte v roku 2014.

Aby som bol konkrétnejší, iPhone SE 3 (2022) vychádza z iPhonu SE 2 (2020) a ten vychádza priamo z iPhonu 8 (2017).

Ak by sme sa však pozreli práve na iPhone 8, zistili by sme, že v rámci svojho dizajnu a ovládacích prvkov hlboko odkazuje na iPhone 6, ktorý Apple uviedlo do predaja ešte v roku 2014. Pokiaľ sa teda novinka udrží v predaji aspoň najbližšie dva roky, samotná platforma bude oslavovať svoje desiate narodeniny. To je v dnešnom rýchlom technologickom svete skoro neuveriteľné.

iPhone SE 2022 má obrovský potenciál 

A ak si myslíte, že tento koncept, ktorý počíta s klasickým 4,7″ LCD displejom a tlačidlom Home Button už v roku 2022 nebude fungovať, zrejme sa mýlite.

Analytici už dávnejšie avizovali, že Apple predá v nasledujúcich mesiacoch asi 20 – 30 miliónov kusov iPhonu SE 3. To je len tak pre predstavu 10 – 15 % z celkovej ročnej produkcie iPhonov a keďže ide len o doplnkový model, toto sú veľmi prívetivé odhady.

Technologický gigant si je svojim staro-novým produktom dokonca do takej miery istý, že sa mu rozhodol zvýšiť cenu. A nie je to úplne zanedbateľné.

Na Slovensku si zaň v základnej 64 GB konfigurácii zaplatíte až o 50 € viac, než za iPhone SE 2. generácie. Nie je to možno rozhodujúca čiastka, no ľudia zdražovanie nemajú príliš v obľube. Špeciálne to platí v situácii, ako je táto.

Prežije ešte aspoň 5 rokov 

Samozrejme rešpektujem fakt, že Apple má s výrobou iPhonu SE 3 možno o niečo väčšie náklady kvôli modernejšiemu procesoru a takisto 5G komponentom (hoci ani to nemusí byť pravda).

Každopádne však dokázalo do prastarej platformy natlačiť svoje najmodernejšie technológie, vďaka čomu môže iPhone SE 3 žiť skrz softvérové aktualizácie aspoň najbližších 5 rokov. A to som možno ešte podcenil…

Predstavte si teraz, že sa píše rok 2026 a niekto používa iPhone s klasickou koncepciou, s ktorou Apple prišlo ešte v roku 2014. Táto firma skrátka vie ako ľuďom predať naozaj čokoľvek! Ak by to skúsil napodobniť pri rovnakých sumách ktorýkoľvek konkurent, skoro určite by sa škaredo popálil. Čo si myslíte o iPhone SE 3 vy?

Prečítajte si tiež  Aký je rozdiel medzi 12 Mpx a 48 Mpx snímačom v iPhone? Poznáme odpoveď

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.