Známeho YouTubera the Hackera 34 napadlo, že by spoločnosť Apple mohla technológiu MagSafe využívať aj celkom iným spôsobom, ako sme na to v súčasnosti zvyknutí. Nakoľko sú magnety vcelku pevné, hravo udržia aj ťažšie predmety, medzi ktoré by teoreticky mohol patriť napríklad aj dodatočný objektív.

Predstavte si teda, že by ste svoj iPhone používali tak ako vždy, avšak ak by ste sa vybrali fotiť, do batožiny by ste pribalili špeciálny fotografický modul a objektív, ktorý by ste ku zariadeniu pripevnili behom sekundy vďaka systému MagSafe. Znie to možno trochu „šialene“, no dnešné technológie by to už možno dovolili.

Podľa autora videa by mal objektív vážiť iba 210 gramov (čo je vcelku nízke číslo) a tak isto by mal byť plne integrovaný v operačnom systéme iOS. Akonáhle by sa teda spojil so zadnou časťou zariadenia a vy by ste otvorili aplikáciu fotoaparát, mohli by ste využívať jeho rozšírené možnosti. Dodatočne by sa nemuselo aktivovať vôbec nič.

Z obyčajného smartfónu by sa vďaka magnetom mohol stať fotoaparát 

Zdroj: The Hacker 34

S tým samozrejme súvisia aj nové funkcie nastavovania, vrátane clony, optického priblíženia, ISO, uzávierky a podobne. Z vášho smartfónu by sa skrátka stal behom chvíle poloprofesionálny fotoaparát, ktorý by na trhu s mobilnými zariadeniami nemal žiadnu konkurenciu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď sa vám to môže zdať ako silno nereálne, nezabúdajte, že ešte pred pár rokmi sme za sci-fi považovali aj smartfóny so skladacím displejom. Dnes si ich môžete kúpiť prakticky v každom väčšom obchode s elektronikou. Brali by ste podobnú vymoženosť aj vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here