O budúcom mobilnom operačnom systéme iOS 14 sa začína pomerne búrlivo diskutovať. Jablková novinka má priniesť perfektné vylepšenia, ktoré radi privítajú používatelia po celom svete. Jedným z nich sú aj widgety na domovskej ploche, ktoré sa objavili v novom koncepte.

iOS 14 koncept

Apple sa zameria v nástupcovi iOS 13 predovšetkým na stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie. Netreba sa teda čudovať, že iOS 14 nájdeme na všetkých zariadeniach, na ktorých je dostupný už dnes iOS 13. Medzi jeho najväčšie novinky bude zrejme patriť možnosť nastaviť si vlastný widget appky, na domovskej obrazovke. Vďaka tomu bude mať používateľ oveľa lepší prehľad o niektorých informáciach a tak isto zjednodušený prístup k určitým funkciám.

Autor videa nižšie sa však zameral aj na iné užitočné novinky, ktoré by nám tu vôbec neprekážali. Jednou z nich je napríklad rozdelenie obrazu na dve časti. Niečo podobné už roky používa iPad a v praxi je to skvelé. Na jednej ploche môžete sledovať video a na druhej písať text alebo chatovať s kamošom. Treba tiež upozorniť na niektoré veci, ktoré sa tu zrejme neobjavia, no vo videu sa nachádzajú.

V prvom rade je to nastavenie hlasového asistenta. Asi každému je jasné, že si Apple nedá vymeniť Siri za Google Asistant. Urobili by tak sami sebe zle. Do Siri namiesto toho pridajú špeciálnu funkciu, vďaka ktorej by tu mohla fungovať slovenčina. Okrem iného by sme mohli spomenúť aj „zmenšené prijímanie hovorov“.

Tento prvok sa v konceptoch vyskytuje často, no nie sme si istí tým, či by bol úplne vhodný pre iPhone (hlavne pre modely Plus alebo Max). Nakoľko by sa tlačidla nachádzali vyššie, pre používateľa by bolo omnoho menej pohodlné kliknúť na ne (pravdepodobne by bolo potrebné použiť druhú ruku). Aj preto si stojíme za názorom, že niečo podobné Apple zrejme neurobí. Čo si o tomto koncepte myslíte vy? Nám sa celkom páči!

Prečítajte si tiež  Apple už dnes pracuje na čipoch A19 Bionic a M5. Firma sa omylom prezradila úplne sama
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.