Nie ste robot? S touto otázkou sa stretol azda každý používateľ pri prihlasovaní alebo overovaní svojho účtu na rôznych webstránkach. Ťukanie na obrázky prechodov pre chodcov alebo lúštenie neprehľadného textu s cieľom dokázať, že ste človek, bude už čoskoro minulosťou. Nový systém iOS 16 zavedie užitočnú funkciu, vďaka ktorej bude možné obísť overovanie CAPTCHA v podporovaných aplikáciách a na webových stránkach.

Prečítajte si tiež  Toto sú funkcie iOS 16, ktoré nebudú k dispozícii hneď pri jeho spustení

Nová funkcia ponesie názov Private Access Tokens a bude dostupná pre všetky zariadenia s nainštalovaným iOS 16. Funkcia bude dostupná v rámci nastavení zabezpečenia v sekcii Automatické Overovanie. Keď bude funkcia zapnutá,  iCloud automaticky overí vaše zariadenie a účet Apple ID na pozadí, čím sa eliminuje potreba aplikácií a webových stránok zobrazovať výzvu na overenie CAPTCHA

Zjednodušene povedané, systém iOS 16 overí, či sú zariadenie a konto Apple ID v poriadku a predloží aplikácii alebo webovej stránke spomínaný Súkromný Prístupový Token (Private Access Token). Tento nový systém ponúkne používateľom jednoduchšie prihlasovanie alebo vytváranie účtov, pričom v porovnaní s CAPTCHA sa zlepší aj súkromie používateľov a ich prístupnosť.

Podľa zdrojov z portálu MacRumors, spoločnosti Cloudflare a Fastly už oznámili podporu pre Private Access Token čo znamená, že možnosť obísť CAPTCHA by sa mohla dostať do miliónov aplikácií a webových stránok poháňaných týmito platformami a táto funkcia sa časom rozšíri vo väčšej miere.

V prvých beta verziách systémov iOS 16 a iPadOS 16 je automatické overovanie predvolene povolené priamo v nastaveniach. Spoločnosť Apple uvádza, že funkcia je podporovaná aj v systéme macOS Ventura. Všetky aktualizácie softvéru sú v súčasnosti vo fáze beta a budú vydané neskôr v tomto roku, pričom verejná beta je na programe už budúci mesiac.

Prečítajte si tiež  V iOS 16 môžete vymazať až 29 predinštalovaných apiek. Toto by ste ale mali vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here