Technologická spoločnosť vymyslela nový spôsob nabíjania batérie. Prepojila magnety a systém Qi, vďaka čomu vznikol MagSafe. iPhone 12 môže dobíjať výkonom až 15W (s 20W adaptérom). No a hoci podporuje aj najnovšie príslušenstvo, má to svoje negatívne stránky.
MagSafe môže poškodiť váš kryt
Systém MagSafe je z nášho pohľadu veľmi zaujímavý. Aj keď ide v kombinácii s iPhonom 11 o sklamanie, pri najnovších modeloch dáva zmysel. Sami sa už nevieme dočkať chvíle, kedy si ho vyskúšame na vlastnej koži. No a hoci vyzerá skoro ideálne, prvé testy zo zahraničia naznačujú, že to nie je celkom pravda.
Nechceme robiť tejto nabíjačke zlú reklamu, to si samozrejme zo začiatku predaja nezaslúži. Ak ju ale plánujete používať s originálnym príslušenstvom, rátajte s možným poškodením povrchu krytov. Za všetkým stoja silné magnety, ktoré sa pripnú priamo k silikónovému (prípadne koženému) obalu.
Stačí drobná smietka alebo nečistota a otočenie s nabíjačkou. Výsledkom sú kruhové stopy, ktoré nevyzerajú práve prívetivo. Keď Apple predstavilo MagSafe a my sme si pozreli prezentačné videá, pochopiteľne nás táto nevýhoda napadla. Pri magnetických produktoch to tak už býva.
Na druhej strane sme ale očakávali riešenie. Predsa len samotná nabíjačka stojí 45€ a silikónové púzdro ďalších 55€. To nie sú celkom zanedbateľné čiastky. Zákony fyzicky sa ohýbať nedajú, no možno existujú o niečo odolnejšie materiály, ktoré by si vedeli s týmto problémom poradiť lepšie. Ťažko povedať. V tomto bode ale nemôžeme vylúčiť ani škrabance na sklenenom povrchu samotného iPhonu 12 (či sa to potvrdí alebo nie nám ukážu až testy).
Ak si plánujete zaobstarať iPhone 12 so všetkým novým príslušenstvom, rátajte s tým, že to možno nebude také ideálne, ako by ste očakávali. Stopy po MagSafe sa zrejme budú líšiť aj v závislosti od farby konkrétneho krytu. S určitosťou sa dá ale povedať, že tu budú prítomné. Čo si o tom myslíte?