Nie je to tak dávno, čo sme ťa informovali o tom, že spoločnosť Apple aktualizovala 8 ročný iPhone 6S / 6S Plus z roku 2015. Toto zariadenie sa dočkalo novej verzie operačného systému iOS 15.7.4, ktorú si mohol nainštalovať každý používateľ. A hoci to veľa ľudí odkladá a do dnešného dňa na novší softvér neprešlo, spoločnosť Apple varuje, že ide o obrovskú chybu.

Firma totiž na svojej oficiálnej internetovej stránke uviedla, že všetci používatelia zariadení iPhone 6S, iPhone 7 alebo iPhone SE, na ktoré už nie je možné nainštalovať modernejší iOS 16, by mali zostať v strehu. Pokiaľ si totiž nenainštalujú iOS 15.7.4, hrozí im riziko hackerského útoku, ktorý môže byť úspešný.

Samotná aktualizácia sa stará o elimináciu bezpečnostnej chyby „Zero-Day“, za pomoci ktorej sa môžu hackeri alebo iné osoby dostať do tvojho zariadenia a získať ku nemu plný prístup.

Najhoršie je, že sa to netýka len vymenovaných iPhonov ale aj iPadu Pro, iPadu Air 2, iPadu 5. generácie (a novších) a tiež iPadu Mini 4 či iPodu Touch (7. generácie).

Pokiaľ si chceš nový operačný systém iOS 15.7.4 do svojho zariadenia nainštalovať, urobíš to veľmi jednoducho.

Úplne stačí, keď svoj starý iPhone odomkneš, otvoríš aplikáciu Nastavenia, prejdeš na položku Všeobecné a budeš pokračovať na položku Aktualizácia softvéru. Tu ťa zvyškom postupu navedie samotný operačný systém.

Prístup ku fotografiám, kontaktom či aktuálnej polohe

iPhone hackerský útok
Zdroj: Unsplash / Sebastiaan Stam / David Grandmougin

Spoločnosť Apple na záver doplnila, že nový softvérový update sa zameriava na slabé miesta iOS, ktoré mohli internetoví kriminálnici zneužívať na to, aby sa dostali ku citlivým údajom majiteľa zariadenia, kam spadajú fotografie, súkromné správy, poloha či dokonca história hovorov.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Ako teda vidíte, hoci je platforma iOS považovaná za mimoriadne bezpečnú, zďaleka o nej nemôžeme hovoriť ako o stopercentnej.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Microsoft vylepšil SwiftKey o umelú inteligenciu. Funguje na iOS aj Androide
Môže ťa zaujímať
- Reklama -