Možno, že ste o tom ani nevedeli, no Steve Jobs nebol zďaleka jediným zakladateľom spoločnosti Apple. Po jeho boku stál aj Steve Wozniak a Roland Wayne. Druhý menovaný spoločník ale svoj podiel po niekoľkých dňoch predal a z firmy vystúpil.

Zatiaľ čo sa Jobs zaoberal predovšetkým obchodom a celkovou koncepciou či smerovaním spoločnosti, Wozniak bol technický typ, ktorý stál za návrhom počítača Apple I a Apple II.

- Reklama -

Práve tieto stroje boli prelomové, pretože v priebehu niekoľkých rokov dokázali Apple vyšvíhnúť z garáže Jobsových rodičov až na akciový trh, kde „jablková firma“ zožala obrovský úspech a oslovila mnohých investorov.

Kritika na iPhone 13 od Steva Wozniaka 

Spoluzakladateľ Apple, Steve Wozniak zarába 50$ týždenne z tejto firmy.
Spoluzakladateľ Apple, Steve Wozniak zarába 50$ týždenne z tejto firmy.

No a hoci sa Steve Wozniak spoločnosti Apple aktívne nevenuje už od druhej polovice 80-tých rokov, jeho slová majú v technologickom priemysle stále váhu. Po tom čo si zakúpil iPhone 13 by sme zrejme očakávali chválu. Wozniak sa však rozhodol pre kritiku.

Spoluzakladateľovi Apple našťastie nevadí nič závažné. V poslednom rozhovore poznamenal nasledované: „Mám nový iPhone a naozaj neviem rozoznať, v čom je vlastne rozdiel.“. Inými slovami, hoci je nové zariadenie technologicky nabité, v porovnaní s iPhonom 12 prináša len minimum inovácií. 

Prečítajte si tiež  Pred štyridsiatimi rokmi prežil zakladateľ Apple, Steve Wozniak, leteckú nehodu

Wozniak taktiež doplnil, že mu nevadí ani tak podobný dizajn (ktorý sa objektívne trochu zmenil) ale skôr operačný systém a celkový softvér. Či už máte iPhone 12 alebo iPhone 13, takmer všetky funkcie sú úplne rovnaké a človek po prechode nepocíti zmenu.

Pochopiteľne, ak by „Woz“ vlastnil iPhone X a starší, značné odlišnosti by si určite všimol. Ako sme písali aj v tomto článku, mnoho zmien je v iOS 15 dostupných len pre iPhone XS/XR a novší. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto názore vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -