Možno, že ste o tom ani nevedeli, no Steve Jobs nebol zďaleka jediným zakladateľom spoločnosti Apple. Po jeho boku stál aj Steve Wozniak a Roland Wayne. Druhý menovaný spoločník ale svoj podiel po niekoľkých dňoch predal a z firmy vystúpil.

Zatiaľ čo sa Jobs zaoberal predovšetkým obchodom a celkovou koncepciou či smerovaním spoločnosti, Wozniak bol technický typ, ktorý stál za návrhom počítača Apple I a Apple II.

- Reklama -

Práve tieto stroje boli prelomové, pretože v priebehu niekoľkých rokov dokázali Apple vyšvíhnúť z garáže Jobsových rodičov až na akciový trh, kde „jablková firma“ zožala obrovský úspech a oslovila mnohých investorov.

Kritika na iPhone 13 od Steva Wozniaka 

Spoluzakladateľ Apple, Steve Wozniak zarába 50$ týždenne z tejto firmy.
Spoluzakladateľ Apple, Steve Wozniak zarába 50$ týždenne z tejto firmy.

No a hoci sa Steve Wozniak spoločnosti Apple aktívne nevenuje už od druhej polovice 80-tých rokov, jeho slová majú v technologickom priemysle stále váhu. Po tom čo si zakúpil iPhone 13 by sme zrejme očakávali chválu. Wozniak sa však rozhodol pre kritiku.

Spoluzakladateľovi Apple našťastie nevadí nič závažné. V poslednom rozhovore poznamenal nasledované: „Mám nový iPhone a naozaj neviem rozoznať, v čom je vlastne rozdiel.“. Inými slovami, hoci je nové zariadenie technologicky nabité, v porovnaní s iPhonom 12 prináša len minimum inovácií. 

Wozniak taktiež doplnil, že mu nevadí ani tak podobný dizajn (ktorý sa objektívne trochu zmenil) ale skôr operačný systém a celkový softvér. Či už máte iPhone 12 alebo iPhone 13, takmer všetky funkcie sú úplne rovnaké a človek po prechode nepocíti zmenu.

Pochopiteľne, ak by „Woz“ vlastnil iPhone X a starší, značné odlišnosti by si určite všimol. Ako sme písali aj v tomto článku, mnoho zmien je v iOS 15 dostupných len pre iPhone XS/XR a novší. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto názore vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -