Pamätáte si na dobu keď spoločnosť Apple vyrukovala s jedným, dvomi či tromi zariadeniami za rok? Tieto časy sú už dávno preč, nakoľko jablková firma chrlí jeden produkt za durhým a to hneď niekoľkokrát ročne. Tento trend sa pravdepodobne už nezmení, čoho príkladom sú aj počítače Mac. Najnovších prírastkov do ponuky MacBookov by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Po predstavení a následnom spustení predaja redizajnovaného MacBooku Air a upgradovaného MacBooku Pro sú na rade ich výkonnejší kolegovia. Podľa známeho analytika, ktorým je Ming-Chi Kuo sa 14″ a 16″ modely MacBookov Pro začnú hromadne vyrábať vo poslednom štvrťroku 2022.

- Reklama -

Oba laptopy budú postavené na novej generácii procesorov M2 s verziami Pro a Max. M2 Pro by mal byť prvým čipom spoločnosti Apple založený na 3nm technológii. Toto tvrdenie je však s rozporom nedávnych udalostí, nakoľko hlavný dodávateľ čipov TSMC má údajne v pláne stále používať čipy na báze 5nm.

MacBook Pro 14" a 16" na bielom pozadí
Zdroj: Apple

Dvojica MacBookov Pro sa bude držať pravdepodobne rovnakého scenára, aký sme mohli vidieť v prípade nového MacBooku Pro 13″. Žiadny redizajn sa takmer určite konať nebude a firma sa zameria iba na výkonnostnú a energetickú stránku zariadení. Okrem 14″ a 16″ verzie MacBookov Pro by mala spoločnosť Apple predstaviť aj Mac mini a Mac Pro, ktoré budú taktiež postavené na čipoch Apple Silicon M2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -