Ako už je zvykom, spoločnosť Apple prestala podpisovať staršiu aktualizáciu iOS 13.4.1 po tom, ako ju nahradila novšia verzia, 13.5. Od dnešného dňa sa teda oficiálne nemôžete vrátiť späť, pokiaľ máte s novším updatom problémy.

Na iOS 13.4.1 sa už nevrátite.

Aj keď iOS 13.5 prináša relatívne veľa noviniek, používatelia sa dočkali aj jednej zásadnej nedokonalosti. Niektoré aplikácie mali problém s otváraním a tak muselo Apple rýchlo konať. Všetko je už našťastie vyriešené a žiadne iné chyby zatiaľ avizované neboli. Pokiaľ ste však z hľadiska výkonu alebo spotreby energie chceli prejsť na starší iOS 13.4.1, od dnešného dňa sa vám to nepodarí.

Cupertisnký gigant prestal túto verziu po 7 dňoch oficiálne podpisovať. Pred niekoľkými týždňami, keď dorazila do iPhonu, opravila menšie chyby, ktoré sa týkaly uskutočňovania FaceTime hovorov so zariadeniami, na ktorých bol nainštalovaný iOS 9.3.6 alebo starší. Tak isto sa používatelia dočkali opravy niektorých drobných chýb, zlepšenia rýchlosti a stability, či výdrže batérie.

Dôvod, prečo Apple nechce aby ste sa vracali späť je prostý. Jeho snahou je udržať zákazníkov v čo najaktuálnejšej verzii. Má to svoje logické dôvody aj z bezpečnostného hľadiska. iOS 13.5 prináša novinky v oblasti monitorovania COVID-19, jednoduchšieho odomykania prostredníctvom rúška a mnoho iného. Apple prestalo podpisovať aj verziu iOS 12.4.6, ktorú nahradilo minulý týždeň iOS 12.4.7.

Test: iOS 13.3.1. vs. iOS 13.3. Ktorý je rýchlejší?
Na iOS 13.4.1 sa už nevrátite. Apple prestal túto verziu podpisovať.
Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 sú predstavené. Čo prináša nový kráľ inteligentných hodiniek?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.