Je úplne bežnou praxou, že pokiaľ si nainštalujete nový operačný systém a ten vám z nejakého dôvodu nesadne (sú v ňom chyby, nie je stabilný a podobne), môžete sa vrátiť späť. Máte na to presne týždeň. Po poslednej aktualizácií s označením iOS 13.6.1 už táto doba vypršala.

Na iOS 13.6 sa už nevrátite

Jablková spoločnosť oficiálne prestala podpisovať iOS 13.6. Inými slovami to znamená, že pokiaľ ste chceli urobiť downgrade z iOS 13.6.1, tak máte smolu… V prípade akýchkoľvek problémom treba počkať na ďalšiu aktualizáciu.

iOS 13.6 prišiel mimo iného s podporou CarKey. Je to funkcia, vďaka ktorej môžete nechať kľúče od svojho vozidla doma a namiesto nich využívať iPhone či hodinky Apple Watch. Prvá automobilka s jej podporou je BMW. Viac si môžete prečítať na tomto odkaze.

iOS 13.6.1 ma za úlohu vyriešiť problémy, ktoré súviseli s nesprávnym ukladaním niektorých dát. Tak isto sa sústredí na oznámenia kvôli pandémii COVID-19. Vývojári sa snažili zapracovať aj na lepšej stabilite či rýchlosti systému. Rozdiely oproti predchodcovi sú však v praxi iba zanedbateľné.

Momentálne nie je jasné, kedy príde ďalší update. Môže to byť za týždeň ale pokojne aj za mesiac. Dnes sa už vývojári sústreďujú predovšetkým na iOS 14 a iPadOS 14. Predchodca má v tomto smere menšiu smolu (neznamená to však, že by sa naň zabudlo).

Do komentára nám napíšte, aké problémy spôsobuje aktuálna verzia vám. Nezabudnite uviesť zariadenie, na ktorej ju máte nainštalovanú. Budeme radi za všetky vaše postrehy…

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 16.3 obsahuje množstvo chýb. Aj toto je dôvod, prečo musíte okamžite aktualizovať iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.