To čo sa zdalo ešte donedávna nemožné, začína byť realitou. Známa hackerská skupina The Odyssey Team oznámila, že pripravuje nástroj na Jailbreak s názvom „Cheyote„, ktorý bude po prvýkrát fungovať so zariadeniami s operačným systémom iOS 15. Pri zdieľaní tejto správy na Reddite jeden z vývojárov uviedol, že „hack“ pre iPhone bude k dispozícii už čoskoro.

Ak by sa tieto správy stali realitou, znamenalo by to, že niektoré z najnovších zariadení spoločnosti Apple, ako napríklad iPhone 13 a iPad mini 6, bude možné po prvýkrát jailbreaknúť. Stále však máme počítať s určitými obmedzeniami.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Vývojársky tým pre nástroj Cheyote napríklad píše, že jeho Jailbreak má zo začiatku fungovať len s operačným systémom iOS 15.0 až iOS 15.1.1. Tieto verzie, ktoré boli vydané ešte v septembri – novembri minulého roka pravdepodobne obsahujú chybu, skrz ktoré do nich dokáže preniknúť špeciálny kód.

Po určitom čase príde Jailbreak aj na novšie verzie iOS 

Skupina si ale verí a vo svojom vyjadrení napísala, že bude naďalej pokračovať v prácach na vývoji Jailbreaku, aby ho bolo možné nainštalovať aj na operačný systém iOS 15.4.1. Nakoľko je ale vývoj pomalý, pretože hackeri musia hľadať chyby a cesty, je potrebné počítať s tým, že to ešte bude chvíľu trvať.

Jailbreak pre iOS 15 na iPhone
Zdroj: Reddit

Spoločnosť Apple si vraj po predstavení iOS 15 začala dávať na „Útek z väzenia“ väčší pozor, čo skomplikovalo prácu ľuďom, ktorí stoja za Jailbreakom a radi ho používajú. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si ho nainštalovali alebo nie. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -