Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa už dlhé roky stará o zákulisné informácie z pozadia spoločnosti Apple zverejnil nový správu na portáli Medium, na základe ktorej predpovedá masívny záujem o vrcholový iPhone 15 Pro Max. Zdá sa, že z tohtoročného výberu iPhonov 15 si zákazníci vyberajú opäť tie úplne najdrahšie verzie. Počkajú si na ne mesiace.

Podľa Kuových vedomostí dokonca iPhone 15 Pro Max prekonal v roku 2023 aj minuloročný iPhone 14 Pro Max v rovnakom sledovanom období. Na druhej strane však zdôraznil, že dopyt po menšej 6,1″ verzii iPhone 15 Pro je citeľne slabší, než aký bol dopyt po iPhone 14 Pro. Z toho sa dá vydedukovať, že zákazníkov viacej lákajú funkcie lepšieho fotoaparátu, ktorý má teraz k dispozícii iba 6,7″ vlajková loď.

Konkrétne ide o možnosť fotiť s teleobjektívom, ktorý má k dispozícii až 5-násobné optické priblíženie obrazu, v porovnaní s 3x optickým priblížením, ktoré zostalo v iPhone 15 Pro nezmenené.

Zaujímavé je tiež to, že iPhone 15 Pro Max už nekúpite v základne 128 GB verzii tak, ako menší iPhone 15 Pro, ale k dispozícii je len od vyššej verzie úložiska, ktorá mala kapacitu 256 GB. Znamená to teda, že spoločnosť Apple zarobí na každom predanom kuse v priemere o čosi viac.

Kuo má pre záujemcov o iPhone 15 Pro Max zlé správy

iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro

A aj keď sú tieto zistenia chvályhodné, v skutočnosti má Kuo pre zákazníkov spoločnosti Apple aj pomerne zlé správy. Tou najväčšou je to, že iPhone 15 Pro Max sa dostal do výroby o niečo neskôr, ako jeho lacnejší súrodenci. To v praxi znamená, že produktov bude v čase začatia predaja menej a niektorí zákazníci si na ne počkajú pokojne aj niekoľko mesiacov.

Podľa Kua sa ku niektorým konfiguráciám iPhonu 15 Pro Max dostaneme najbližšie až v priebehu novembra, čo je pomerne extrémna čakacia doba. Dobrou správou, ale je, že o ostatné modely bol nižší záujem a Apple ich má pravdepodobne pred-vyrobených o čosi viac.

Znamená to teda, že sa ku ním možno dostanete už 22. septembra, alebo prinajhoršom na ne budete čakať zopár týždňov. Nie však mesiacov.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Android zažije tvrdý pád, no Apple sa to netýka. iPhone naopak porastie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -