Tento rok sa dočkáme ešte štyroch nových smartfónov od spoločnosti Apple. Vo všetkých prípadoch sa bude jednať o iPhone 12 v rôznych verziách. „Pod kapotou“ tohto zariadenia nájdeme čip Apple A14 Bionic. Dnes si ho môžete pozrieť na celkom jasných a ostrých fotografiách.

iPhone 12 a fotografie procesora

O tento fantastický únik sa postaral spoľahlivý leaker, Mr. White. Dnes zdieľal na svojom Twitter účte príspevok, ktorý ukazuje nový procesor Apple A14 Bionic v plnej paráde. Jedná sa o najdôležitejší komponent iPhonu 12.

Novinka nahradí rekordne výkonný čip A13 Bionic, ktorý nájdeme v iPhone 11, iPhone 11 Pro či iPhone SE 2. generácie. Apple bude mať veru čo robiť, aby uspokojila nároky potencionálnych zákazníkov.

Predošlá generácia procesoru bola taká dobrá, že by sme do dnešného dňa hľadali len veľmi ťažko konkurenta, ktorý by sa mu vyrovnal. V tomto smere teda musia inžinieri prekonávať hlavne sami seba. Veríme, že sa to podarí aj vďaka novému výrobnému procesu.

Ako iste viete, Apple A14 Bionic vznikne pomocou 5nm (predchodca bol produkovaný pomocou 7nm+). Medzi jeho hlavné výhody má patriť samozrejme vyšší výkon a nižšia energetická náročnosť. Hovorí sa tiež o tom, že dosiahne až 3,1 Ghz. Nechajme sa prekvapiť.

Nový čip sa ocitne vo všetkých iPhonoch 12. Výkon sa teda nebude líšiť, no hardvér bude trochu iný. Ak si vyberiete jednu zo základných verzií, dostanete „iba“ 4GB operačnej pamäte RAM.

V prípade výberu vlajkovej lode s označením „Pro“ však získate „až“ 6GB RAM. Možno sa to nezdá ako oslnivé číslo, no v prípade operačného systému iOS to viacmenej stačí. Všetky novinky by mohli byť predstavené v priebehu septembra. Do predaja sa dostanú pravdepodobne až v októbri. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 6 obsahuje úplne nový senzor Touch ID
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.