Spoločnosti Apple sa stále nedarí dostať posledný operačný systém iOS 16 pre iPhone pod kontrolu. Veľký počet ľudí, ktorí prešli na tento update hlásia chyby, ktoré súvisia s odomykaním cez Face ID.

Nie je jasné, koľkých používateľov sa chyba s Face ID týka, ani či sa objavuje len na konkrétnych modeloch iPhonov. Hlásia ju ale ľudia z celého sveta, takže ide pravdepodobne o pomerne dosť rozšírený problém. Informoval o tom portál Appleinsider.

Vo vlákne na Reddite, ktoré vzniklo ešte pred dvoma mesiacmi, čoraz viac používateľov hlási, že aktualizácia na iOS 16 má za následok, že Face ID úplne prestáva fungovať.

Pôvodný autor vlákna zdieľal chybové hlásenie, ktoré znelo: „Face ID nie je k dispozícii, skúste nastaviť Face ID neskôr.“

Problém mal iPhone X aj iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro max a iPhone 13 Pro
Zdroj: Unsplash / Nubelson Fernandes / Luka Petranović

Na Reddite sa spomína, že problém po prvýkrát zaznamenal majiteľ staršieho iPhonu X. Rovnako sa ale na tú istú chybu sťažoval aj majiteľ podstatne novšieho iPhonu 13 Pro max. Dokonca ho zaniesol aj do Apple Store, kde mu bolo povedané, že ide o chybu hardvéru.

Jeden zo zákazníkov Apple tiež napísal 27. októbra na komunitné fórum spoločnosti, že aktualizoval na iOS 16.1 a zistil, že Face ID už nefunguje. Zdá sa, že reštartovanie a resetovanie Face ID nepomohlo.

Problém má aj iOS 15.7.1

iOS 15.7.1 má problémy s Face ID
Zdroj: Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

Pokiaľ nás sledujete pravidelne, možno, že ste zaznamenali veľmi podobný prípad, ktorý však súvisel s operačným systémom iOS 15.7.1 RC (Release Candidate). Práve po inštalácii tohto systému niektorým používateľom úplne vypadlo Face ID.

Spoločnosť Apple má stránku podpory, na ktorej sú uvedené kroky, ktoré treba urobiť, ak Face ID na iPhone alebo iPade Pro nefunguje. Patrí medzi ne kontrola aktualizácií alebo nastavení Face ID a uistenie sa, že prednú kameru nič nezakrýva.

Ide však skôr o všeobecnú stránku podpory než o stránku, ktorá by sa priamo zaoberala touto konkrétnou chybou Face ID. Spoločnosť Apple nevydala k tomuto problému žiadne dokumenty podpory ani sa k nemu verejne nevyjadrila. Uvidíme teda, ako dlho sa budú ľudia s chybou stretávať. Podľa všetkého však ide len o softvérový nedostatok.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  App Store je bezpečné miesto: Apple varuje pred novými zmenami v EÚ

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -