Dobré veci nemusia byť drahé. Podľa viacerých zdrojov chystá spoločnosť Apple predstavenie nového základného iPadu 10. generácie, ktorý prejde kompletným redizajnom. A ako sa zdá, ten prinesie množstvo pozitívnych zmien.

Podľa portálu 9to5mac by nový iPad 10. generácie mohol dokonca prísť už v priebehu tohto mesiaca, s čím súhlasia aj výrobcovia príslušenstva. Tí začali predávať puzdrá pre zatiaľ neexistujúci model, čo naznačuje, že jeho premiéra je za rohom.

- Reklama -

Dnes sa môžete pozrieť na obrázky spoločnosti ESR, ktorá sa roky zaoberá výrobou rôzneho príslušenstva. Na japonský Amazon nahrala puzdrá pre iPad 10. generácie, v ktorých je zahrnutý aj hranatý dizajn zariadenia. Na niečo takéto čakáme už roky.

Ak bude nový iPad takýto, Apple má v rukách ďalší bestseller

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Hoci je nepravdepodobné, že rendery pochádzajú z oficiálnych zdrojov, na základe úniku si môžete aspoň ako tak predstaviť, ako bude nový základný iPad vyzerať.

Jedným z výrazných detailov je napríklad väčší výrez pre fotoaparát, ktorý je podobný, ako na iPade Air štvrtej a piatej generácie. Rovnako to vyzerá tak, že výrobca počítal so štvoricou reproduktorov a možnosťou nabíjania Apple Pencil 2. generácie na boku hliníkového šasi.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Vo vrchnej časti sa nachádza uzamykacie tlačidlo, ktoré je vybavené snímačom odtlačkov prstov Touch ID, nakoľko nový iPad by mohol prísť ako vôbec posledný s modernejším edge-to-edge displejom.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Vďaka tomu bude jeho dizajn rovnaký, ako majú ostatné modernejšie iPady, avšak používatelia musia počítať s istými hardvérovými obmedzeniami.

Do tých bude spadať slabší procesor (pravdepodobne A14 Bionic), nižšia kapacita operačnej pamäte RAM, menej kvalitný displej či zadný fotoaparát a veľa ďalšieho.

Apple skrátka muselo svoj najlacnejší tablet navrhnúť tak, aby nekanibalizovalo drahšie produkty.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Každopádne, ak je únik skutočný a zariadenie bude vyzerať tak, ako na redneroch, skoro určite pôjde o ďalší bestseller z dielne technologického giganta. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.