Dobré veci nemusia byť drahé. Podľa viacerých zdrojov chystá spoločnosť Apple predstavenie nového základného iPadu 10. generácie, ktorý prejde kompletným redizajnom. A ako sa zdá, ten prinesie množstvo pozitívnych zmien.

Podľa portálu 9to5mac by nový iPad 10. generácie mohol dokonca prísť už v priebehu tohto mesiaca, s čím súhlasia aj výrobcovia príslušenstva. Tí začali predávať puzdrá pre zatiaľ neexistujúci model, čo naznačuje, že jeho premiéra je za rohom.

Dnes sa môžete pozrieť na obrázky spoločnosti ESR, ktorá sa roky zaoberá výrobou rôzneho príslušenstva. Na japonský Amazon nahrala puzdrá pre iPad 10. generácie, v ktorých je zahrnutý aj hranatý dizajn zariadenia. Na niečo takéto čakáme už roky.

Ak bude nový iPad takýto, Apple má v rukách ďalší bestseller

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Hoci je nepravdepodobné, že rendery pochádzajú z oficiálnych zdrojov, na základe úniku si môžete aspoň ako tak predstaviť, ako bude nový základný iPad vyzerať.

Jedným z výrazných detailov je napríklad väčší výrez pre fotoaparát, ktorý je podobný, ako na iPade Air štvrtej a piatej generácie. Rovnako to vyzerá tak, že výrobca počítal so štvoricou reproduktorov a možnosťou nabíjania Apple Pencil 2. generácie na boku hliníkového šasi.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Vo vrchnej časti sa nachádza uzamykacie tlačidlo, ktoré je vybavené snímačom odtlačkov prstov Touch ID, nakoľko nový iPad by mohol prísť ako vôbec posledný s modernejším edge-to-edge displejom.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Vďaka tomu bude jeho dizajn rovnaký, ako majú ostatné modernejšie iPady, avšak používatelia musia počítať s istými hardvérovými obmedzeniami.

Do tých bude spadať slabší procesor (pravdepodobne A14 Bionic), nižšia kapacita operačnej pamäte RAM, menej kvalitný displej či zadný fotoaparát a veľa ďalšieho.

Apple skrátka muselo svoj najlacnejší tablet navrhnúť tak, aby nekanibalizovalo drahšie produkty.

iPad 10. generácie
Zdroj: ESR / Amazon

Každopádne, ak je únik skutočný a zariadenie bude vyzerať tak, ako na redneroch, skoro určite pôjde o ďalší bestseller z dielne technologického giganta. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Rozšírená realita v mapách na iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.