Pokiaľ by ste chceli v roku 2022 používať pôvodný iPhone 2G, ktorý bude oslavovať 15 rokov od svojho predstavenia, pravdepodobne by vás to dlho nebavilo. V rámci jeho prvej softvérovej verzie nebol k dispozícii App Store a tento model dokonca nevedel ani natáčať video.

Na strane druhej ho však považujeme za zariadenie, ktoré zmenilo celý technologický priemysel a výrobcom smartfónov ukázalo cestu „ako sa to má robiť“.

Ak by ste si dnes chceli kúpiť „staručičký“ iPhone 2G, na internete nájdete množstvo ponúk, kde je toto zariadenie v zúboženom stave. Taktiež sú tu aj zafóliované balenia, ktoré sú však častokrát podvodom a ich obsah bol už dávnejšie rozbalený a používaný.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zaujímavá ponuka, ktorá nestojí viac ako nový iPhone 13 Pro Max

Teraz sa však na aukčnom portáli Ebay.com objavila ponuka, ktorá vyzerá mimoriadne zaujímavo. iPhone na fotkách má na displeji pôvodnú fóliu a na jeho tele nenájdete ani jeden škrabanec. Predajca uvádza, že tento iPhone 2G je úplne nový, takže môžeme predpokladať, že ho vybalil z krabice len kvôli fotkám.

Jeho perfektný stav potom zdôrazňuje aj originálne príslušenstvo, na ktorom ešte stále môžeme vidieť pôvodné fólie. Jediné čo nám tak nejako nesedí je káblik, ktorý vyzerá, že už bol v minulosti rozbalený (hoci nemusí niesť známky používania).

No a koľko takáto sranda vlastne stojí? Predajca si za tento kúsok pýta 2 800 $ čo určite nie je malá suma. Taktiež treba počítať s tým, že zariadenie mohlo byť v minulosti používané, avšak šikovným servisným technikom sa ho podarilo dať do stavu, ktorý vytvára ilúziu, že je úplne nové.

Na strane druhej má však takýto produkt svoju zberateľskú hodnotu a ak by ste chceli vlastniť kúsok histórie moderných technológií, pravdepodobne nie je veľa iných zariadení, ktoré by ste si mali zaobstarať do svojej zbierky.

Netreba tiež zabúdať, že aj keď 2 800 $ nie je najmenej peňazí, ešte stále sa dá s predajcom teoreticky vyjednávať na lepšej cene. V prepočte sa bavíme asi o 1 760 € čo je ešte menej, ako si Apple pýta za svoj vrcholový iPhone 13 Pro Max 1 TB (1829 €). Ak teda neviete čo s peniazmi, toto môže byť zaujímavá investícia.

Prečítajte si tiež  iPhone ako investícia? Tento kúsok má po 14 rokoch 60-krát vyššiu hodnotu než nový

Opätovne ale upozorňujeme na veľkú opatrnosť pri kúpe – aby ste neboli podvedení. V minulosti sa už totiž objavili prípady, pri ktorých ľudia prišli o tisíce eur. To, že je teda telefón v „originálnej fólii“ nemusí byť výhoda…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -