iPhone 12S dostane Touch ID

Rúška a respirátory nám v uplynulých mesiacoch dokázali, že na oko dokonalé skenovanie tváre s názvom Face ID môže mať zásadné rezervy. Spoločnosť Apple preto reaguje a okrem novinky v iOS 14.5, vďaka ktorej budete svoj iPhone odomykať cez Apple Watch, pripravuje ďalšie vylepšenie.

Analytik Andrew Gardiner zo spoločnosti Barclays zverejnil rozsiahlu správu pre investorov, v ktorej uviedol, že iPhone 12S príde na trh neskôr v tomto roku a do vienka dostane aj snímač odtlačkov prstov.

Touch ID sa veľkolepo vráti po tom, čo bolo v roku 2017 nahradené technológiou Face ID v iPhone X a tým pádom sa používalo len v dostupnejších modeloch (iPhone 8, iPhone SE 2) a tabletoch (iPad mini, iPad 8, iPad Air 3).

Skvelou správou je zistenie, že novinku nebudeme hľadať v uzamykacom tlačidle tak, ako to má napríklad iPad Air 4. generácie ale Apple použije oveľa sofistikovanejší systém, kedy Touch ID ukryje priamo pod displej iPhonu 12S, čo je vlastne podobné riešenie, s akým počíta už dlhé roky konkurencia.

Andrew Gardiner do správy takisto doplnil, že zákazníci môžu počítať s menším výrezom pre Face ID, ktoré zostane prítomné, no zásadne sa prepracujú použité senzory a technológie.

Aj keď sa pred pár mesiacmi uvádzalo, že LiDAR získa každý iPhone 12S (a teda aj lacnejší iPhone 12S mini či štandardný iPhone 12S), zistenia Barclays to v žiadnom prípade nenaznačujú. 3D skener sa má opäť objaviť len v drahších modeloch.

Napíšte nám do komentára, čo si o týchto informáciach myslíte vy. Tešíte sa na iPhone 12S s Touch ID a menším notchom alebo to nie sú atraktívne zmeny, ktoré by vás donútili ku výmene za aktuálny model?

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií|14.11.2016
Môže ťa zaujímať
- Reklama -