Pred pár týždňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť NOKIA prešla významnou zmenou svojej vizuálnej identity. To, že firma z ničoho nič zmenila svoje logo bolo jasným signálom, že chystá veľké prekvapenie. Ako teraz informuje portál Gizchina, kedysi jeden z najväčších výrobcov mobilných zariadení chce byť znovu konkurencieschopným na trhu so smartfónmi. Pripravuje dôležitú novinku.

Firma v súčasnosti pracuje na dvoch nových smartfónoch, ktoré zatiaľ neboli predstavené. Konkrétne ide o zariadenia Nokia Magic Max a Nokia C99.

- Reklama -

Dostupnejšia Nokia C99 by mala byť uvedená na trh 28. apríla 2023 a jej cena by sa mohla pohybovať na úrovni 480 dolárov (cca 450 eur). Bližšie podrobnosti zostávajú tajomstvom, čo však neplatí o zariadení Nokia Magic Max.

Nokia chystá špičkový smartfón za rozumné peniaze 

Tento špičkový smartfón by sa mal predávať v dvoch rôznych pamäťových verziách (256 GB alebo 512 GB), ktoré budú spriahnuté buď s 8 GB, 12 GB alebo 16 GB operačnou pamäťou RAM – v závislosti od modelu.

Pod kapotou by sa mal vyskytovať super-výkonný procesor Snapdragonom 8 Gen 2, ktorý momentálne patrí medzi to najlepšie, čo si v Androide môžete kúpiť.

Nokia Magic Max bude bežať na operačnom systéme Andorid 13 a pochlapí sa aj v oblasti displeja, ktorý bude mať až 6,7″ uhlopriečku rovnako, ako iPhone 14 Pro Max.

O zobrazenie sa postará špičková technológia AMOLED so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a dodatočnou ochranou Corning Gorilla Glass 7, ktorá by mala zabrániť rozbitiu dotykového sklíčka v prípade pádu.

Nokia Magic Max dostane špičkové fotoaparáty a gigantickú batériu 

Nokia Magic Max má byť revolučná aj v oblasti fotoaparátov. V jej zadnej časti nájdeme až tri samostatné šošovky, ktoré budú pozostávať zo 144 Mp hlavného snímača, 64 MP širokouhlého snímača a 48 MP teleobjektívu.

Obrovské prekvapenie sa má potom skrývať aj v útrobách tohto zariadenia, pretože bude vybavené gigantickou 7950 mAh batériou. Len pre predstavu, iPhone 14 Pro Max má skoro dvakrát menší akumulátor!

Nokia Magic Max má ponúknuť aj ultra rýchle 180 W nabíjanie, vďaka ktorému sa gigantická batéria doplní z 0 na 100 percent už v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Koľko bude stáť Nokia Magic Max a kedy bude predstavená? 

Čo sa týka ceny tohto modelu, tá sa bude odvíjať od variantu, ktorý si pri nákupe zvolíte. Zahraničné zdroje predpokladajú, že základné verzie by sa mohli predávať od 550 $ (cca 516 €) čo je ešte menej, než za koľko spoločnosť Apple predáva svoj základný iPhone SE 3. generácie. Vyššie pamäťové varianty môžu byť potom drahšie pokojne aj o stovky eur.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Dátum uvedenia na trh je zatiaľ tajomstvom no akonáhle sa dozvieme o smartfóne Nokia Magic Max niečo nové, budeme vás o tom informovať! Dajte nám vedieť do komentára, či má podľa vás táto legendárna značka šancu uspieť. Sme zvedaví na všetky vaše názory a postrehy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

(1 € = 1,06 $)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -