Nové rozhranie RoomPlan Swift API využíva LIDAR skener v iPhone a iPade na skenovanie vnútorných priestorov vrátane rozloženia nábytku. Technológia RoomPlan, ktorá bola predstavená na konferencii WWDC 2022, je vlastne rozšírenou realitou, ktorá ma za cieľ pomôcť zhromažďovať údaje o miestnosti v elegantnej grafickej podobe.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Na špecializovanej stránke pre vývojárov spoločnosť Apple propagovala rozhranie RoomPlan API ako užitočné pri vytváraní pôdorysov. Tieto plány sa potom dajú použiť priamo v aplikáciách určených pre nehnuteľnosti a pohostinstvá, ktoré vyžadujú hlboké znalosti o usporiadaní budovy.

3D skenovanie vnútorného priestoru bolo tiež propagované ako istý spôsob jednoduchého plánovania riešení v architektonických a interiérových pracovných postupoch.

S využitím LIDAR skenerov na vybraných modeloch iPhonu a iPadu sa na displeji ukáže „priebeh skenovania v reálnom čase a vizualizácia 3D pôdorysu, ktorá zobrazí všetko, čo bolo v miestnosti rozpoznané“.

Výsledky sa budú dať exportovať do všeobecne kompatibilných formátov USD alebo USDZ a následne vložiť do populárnych 3D nástrojov, ako sú Cinema 4D alebo AutoCAD. Budú sa tiež dodávať so správami o rozmeroch miestnosti, ako aj o rozmeroch zahrnutého nábytku.

Ako sa ukazuje, technológia od Apple je natoľko vyspelá, že dokáže rozoznať aj zrkadlá, či iné netradičné predmety, ktoré sa bežne v miestnosti nachádzajú. Nakoľko nejde len o vizuálne ale aj o priestorové skenovanie, všetko je vo finále veľmi presné.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zdá sa však, že Apple ešte musí vyriešiť drobné nedostatky, ktoré súvisia so zatvorenými dverami, presunom do rôznych poschodí domu a udržaním konzistentného skenovania stien. Každopádne, keď sa tento systém vyladí, bude obrovskou pomocou v rôznych podnikateľských odvetviach.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.