Nové rozhranie RoomPlan Swift API využíva LIDAR skener v iPhone a iPade na skenovanie vnútorných priestorov vrátane rozloženia nábytku. Technológia RoomPlan, ktorá bola predstavená na konferencii WWDC 2022, je vlastne rozšírenou realitou, ktorá ma za cieľ pomôcť zhromažďovať údaje o miestnosti v elegantnej grafickej podobe.

Na špecializovanej stránke pre vývojárov spoločnosť Apple propagovala rozhranie RoomPlan API ako užitočné pri vytváraní pôdorysov. Tieto plány sa potom dajú použiť priamo v aplikáciách určených pre nehnuteľnosti a pohostinstvá, ktoré vyžadujú hlboké znalosti o usporiadaní budovy.

- Reklama -

3D skenovanie vnútorného priestoru bolo tiež propagované ako istý spôsob jednoduchého plánovania riešení v architektonických a interiérových pracovných postupoch.

S využitím LIDAR skenerov na vybraných modeloch iPhonu a iPadu sa na displeji ukáže „priebeh skenovania v reálnom čase a vizualizácia 3D pôdorysu, ktorá zobrazí všetko, čo bolo v miestnosti rozpoznané“.

Výsledky sa budú dať exportovať do všeobecne kompatibilných formátov USD alebo USDZ a následne vložiť do populárnych 3D nástrojov, ako sú Cinema 4D alebo AutoCAD. Budú sa tiež dodávať so správami o rozmeroch miestnosti, ako aj o rozmeroch zahrnutého nábytku.

Ako sa ukazuje, technológia od Apple je natoľko vyspelá, že dokáže rozoznať aj zrkadlá, či iné netradičné predmety, ktoré sa bežne v miestnosti nachádzajú. Nakoľko nejde len o vizuálne ale aj o priestorové skenovanie, všetko je vo finále veľmi presné.

Zdá sa však, že Apple ešte musí vyriešiť drobné nedostatky, ktoré súvisia so zatvorenými dverami, presunom do rôznych poschodí domu a udržaním konzistentného skenovania stien. Každopádne, keď sa tento systém vyladí, bude obrovskou pomocou v rôznych podnikateľských odvetviach.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.