App Store je internetový obchod, ktorý je súčasťou našich iPhonov už v podstate 8 rokov. Nie, nebol tu od začiatku a Steve Jobs v ňom vraj chcel zo začiatku predávať len aplikácie, ktoré vyvinulo Apple. Ako sa ale ukázalo, nakoniec to celé dobre dopadlo, nakoľko bol nahovorený na prítomnosť aplikácií od vývojárov tretích strán, čo bol pravdepodobne ten najlepší možný krok. November 2016 bol najlepším mesiacom v histórií internetového obchodu!

Najlepší mesiac v histórii

November nebol na prvý pohľad ničím výnimočným, avšak predsa len priniesol niekoľko noviniek, za ktoré Applu veľmi vďačíme. Hovoríme najmä o nových počítačoch MacBook Pro 2016, ktoré okrem iného priniesli aj OLED pásik na vrchnej časti klávesnice. Pre Apple bolo zahájenie predaja očividne veľmi dobré, nakoľko sa očividne novým počítačom s predajmi veľmi dobre darí aj keď je pravda, že sa na svetlo sveta začínajú dostávať informácie o prvých vážnych problémoch s batériou.

Applu sa ale nedarilo len po stránke počítačov, ktoré budú v dohľadnej dobe dúfajme už v dobrej dostupnosti a hlavne budú mať „fixnuté“ všetky problémy. Applu sa darilo aj na poli predaja aplikácií. Phill Shiller, šéf marketingu v spoločnosti Apple informoval pomocou svojho Twitteru o fantastickej skutočnosti, ktorá sa podarila spoločnosti, ktorú má už pár rokov po stránke spomínaného marketingu na starosti. A bol to poriadny úspech!

Mesiac november bol vraj ten najlepší mesiac v histórii obchodu App Store. Nezabúdajme, že ten tu je už slušných 8 rokov, čo znamená 106 mesiacov. Phill sa žiaľ nevyjadril, z akej stránky bol najlepší. Boli najlepšie stiahnutia alebo predaje, prípadne ich kombinácia? Odpoveď sme sa žiaľ nikde nedozvedeli, no pre tvoju zaujímavosť sa nám aspoň podarilo zistiť, koľko asi taký App Store za jeden rok zarobí. V roku 2016 by to malo byť podľa odhadov neuveriteľných 50 miliárd Amerických dolárov. Samozrejme, v tomto smere treba myslieť aj na to, že všetky peniaze ani zďaleka nepoputujú do vrecka Applu, ale v prvom rade vývojárom a spoločnostiam, ktoré ich ponúkajú.

Ešte zaujímavejšia informácia sa javí tá, čo bude v budúcnosti. App Store má vraj v roku 2020 dosiahnuť výosy 100 miliard amerických dolárov. Dosiahnuť túto métu pri tom nemusí byť ani zďaleka také ťažké. Treba myslieť na to, že Apple má každý jeden deň tisíce nových používateľov svojich produktov a všetko sú to potencionálni zákazníci aj naďalej!

Prečítajte si tiež  WhatsApp pre iOS už čoskoro dostane funkciu, ktorú používatelia žiadajú už roky

AppStore - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here