Spoločnosť Apple vydala pred niekoľkými dňami nový iPad 10 a Apple TV 4K. Obe zariadenia ponúkajú výkonnejší hardvér než ich predchodcovia, čo sa podpísalo aj na operačnej pamäti RAM.

Ako prezrádza novo vydaný Xcode 14.1 RC, či už si kúpite iPad alebo Apple TV, v oboch prípadoch sa môžete tešiť na 4 GB RAM. V porovnaní s predchodcami ide o 25 % nárast, nakoľko tí boli vybavení iba 3 GB RAM.

Pri Apple TV je tento údaj relatívne nepodstatný, nakoľko toto zariadenie využívajú používatelia na iné účely než sledovanie filmov len veľmi zriedkavo. Ak sa však pozrieme na základný iPad, ten má s čipom A14 Bionic podstatne väčšie ambície na využitie vysokého výkonu.

Nakoľko ale Apple zariadenia fungujú ináč ako konkurencia, ani 4 GB RAM sa nedá považovať za nedostatok. Nie je to však žiaden zázrak, ktorý by vás odrovnal zo stoličky.

Ak by vám ale takáto RAM nestačila, stále si môžete zaobstarať aj iPad Air 5 generácie. Ten ponúka až 8 GB RAM a je spriahnutý s extrémne výkonným čipom M1.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Najlepšieho sprievodcu nákupom máš odteraz vo vrecku - Heureka app
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here