Spoločnosť Apple nezabudla ani na svoje tablety, ktoré neustále vylepšuje a vyvíja. Dnes sa ku nim vyjadril renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten tvrdí, že cupertinsky gigant predstaví do konca roka 2020 (alebo začiatkom 2021) dva nové iPady. Verzia Air bude mať 10,8″ displej a verzia mini potom 8,5″ displej.

Nový iPad Air bude mať 10,8″ displej a iPad mini 8,5″ displej.

iPad síce nie je najpredávanejším zariadením v produktovom portfóliu spoločnosti Apple, no vrámci svojho trhu má dominantné postavenie. Ľudia tento tablet milujú, pretože je rýchly, praktický a jednoduchý. Firma už dávno neponúka iba jednu verziu v predaji a tak máme rovno 4 modely v piatich odlišných prevedeniach. Najlepšie sa predávajú tie najdostupnejšie. No a práve na nich Apple intenzívne pracuje a do konca roka by mohlo predstaviť nástupcov.

Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple pôjde v tomto smere v šľapajách iPhonu SE 2. generácie. Znamená to, že nebude robiť žiadne veľké inovácie, no zameria sa na výkon a zmenu obrazovky. Ak budete chcieť high-end model, vyberiete si iPad Pro. Okrem kvalitné displeja, LiDAR skeneru, 2 šošoviek fotoaparátu na zadnej strane a perfektného výkonu však budete musieť zaplatiť aj dosť vysokú čiastku.

iPad Air 2020
iPad Air 2020 – exkluzívny koncept z redakcie svetapple.sk

Ak vám na týchto technologických preddavkoch až tak moc nezáleží a potrebujete jednoducho „obyčajný“ a trvácny tablet, mohol by vám stačiť aj pripravovaný model Air štvrtej generácie. Ten bude mať podľa všetkého 10,8″ displej. O tom, či bude edge-to-edge s Touch ID sa Ming-Chi Kuo nezmienil. Dávnejšie úniky to ale naznačujú.

Analytik sa stihol vyjadriť aj k nástupcovi iPadu mini. Hoci sa už viackrát zvažovalo, že ho Apple úplne odstráni zo svojej ponuky, teraz to vyzerá tak, že s ním spoločnosť ešte stále ráta do budúcnosti. Jeho ďalšia generácia prinesie takisto zmenu v uhlopriečke.

Dnes má tento iPad 7,9″ displej. Jeho nástupca však môže prísť s 8,5″ či dokonca 9″ displejom! Ďalšie detaily nateraz nepoznáme. Nakoľko sa ale o tabletoch začína hovoriť stále viac, pravdepodobne je to len otázka krátkeho času, kedy sa ich dozvieme. Tešíte sa?

iPad Air 2020
Nový iPad Air bude mať 10,8″ displej.
Prečítajte si tiež  iPhony ako najúspešnejšie smartfóny roku 2016!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.