Od predstavenia úplne prepracovaného iPadu Air uplynul už viac ako rok. koncom roka sme sa naviac dočkali novej generácie iPadu mini, ktorý sa svojím vizuálom ešte viac priblížil modelom Air a Pro. Nová správa dodávateľského reťazca ale naznačuje, že nový model je iPadu Air by mal doraziť už v najbližších mesiacoch. Piata generácia jedného z najpopulárnejších jablkových tabletov by mala uzrieť svetlo sveta už na jar 2022.

Prečítajte si tiež  Chystaný iPad s OLED displejom by mal dostať 15" obrazovku. Kedy by mal doraziť?

Nový iPad Air by mal disponovať rovnakými špecifikáciami ako iPad mini 6, samozrejme s niekoľkými vylepšeniami a zmenami. Vnútri by sa mal nachádzať čip A15 Bionic, vylepšený 12 Mpx ultraširokouhlý predný fotoaparát s podporou Center Stage a taktiež aj pripojenie 5G. Zadný fotoaparát údajne pravdepodobne zostane rovnaký, pričom bude vybavený opäť konštrukciou s jedným objektívom.

Čo sa týka vizuálu, ten by mal ostať po vzore predošlej generácie, nakoľko práve aktuálny model iPadu priniesol nový závan dizajnu do modelovej rady. Možnosťou však je pridanie autentifikácie Face ID, ktorú momentálne podporujú iba iPady Pro.

Uvedenie nového iPadu Air 5 by malo prebehnúť počas rovnakej konferencie, ako v prípade uvedenia plánovaného iPhonu SE 3. Tá by sa mala odohrať v priebehu marca alebo apríla, čo však Apple ešte oficiálne nepotvrdilo. Čo si myslíte vy? Akých produktov by sme sa mali dočkať na prvej tohtoročnej konferencii? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -