Len pred pár hodinami sme vás informovali o možnom príchode prvého MacBooku s ARM procesorom, na WWDC 2020. Teraz tu máme ďalšiu správu od renomovaného leakera, Sonnyho Dicksona. Podľa jeho informácií firma predstaví aj úplne nový iMac. Okrem revolučného dizajnu poskytne aj špičkové technológie.

Apple predstaví nový iMac na WWDC 2020

Pokiaľ máte radi počítače od Apple, pravdepodobne vás potešíme. Už o dva týždne (22. júna) v rámci WWDC 2020 firma predstaví nový iMac v dvoch veľkostiach. Jednať by sa malo o tradičné 21,5″ a 27″ verzie.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

V oboch prípadoch sa dočkáme výraznej zmeny dizajnu. Cupertinský gigant odstráni „nadbytočné“ plochy a nahradí ich tenučkými rámikmi, ktoré budú mať len 0,5 cm. Inšpirácia bude pochádzať z monitoru Pro Display XDR. Podľa Sonnyho Dicksona bude však počítač vychádzať z „dizajnového jazyka“ iPadu Pro. Maximálna jednoduchosť a minimalizmus bude teda na prvom mieste a očakávame aj zaoblené hrany.

Počítače budú poskytovať po prvýkrát T2 bezpečnostný čip a taktiež sa zbavia HDD Fusion Drive diskov. Namiesto toho sa sem dostanú oveľa modernejšie a rýchlejšie SSD úložiská. iMac pre rok 2020, poskytne aj rozsiahle možnosti konfigurácie. Budúci majiteľ si sem bude môcť pridať grafické karty AMD Navi.

Apple predstaví nový iMac. Bude mať len 5 mm rámiky.

Čo sa týka ďalších detailov, tie v stručnom statuse na Twitteri autor úniku neprezradil. Ceny pravdepodobne ostanú na rovnakej úrovni ako dnes (alebo sa iba jemne pozmenia).

Na nové počítače s prepracovaným dizajnom sa už teraz veľmi tešíme a dúfame, že sú informácie správne a pravdivé. Prikladáme im však vysokú relevanciu, nakoľko s podobnou správou prišiel nedávno aj leaker Jon Prosser. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Hlavný dizajnér Tesly o Apple produktoch: "Už sa vôbec nie je na čo tešiť"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.