Niektorí používatelia považujú nosenie iPhonu za „psiu povinnosť“, iný zase za nechutné ničenie dizajnu. Pokiaľ patríte do prvej skupiny, následujúci obal vás určite zaujme. Na CES 2020 ho predstavila spoločnosť Speck a jedná sa o technológiu, ktorá dokáže zariadenie reálne ochrániť aj pred veľmi škaredým pádom.

Ako keby váš iPhone spadol „na vankúš“

Nepríjemný pád iPhonu napríklad na betón môže používateľa veľmi potrápiť. Moment prekvapenia zvyčajne prichádza až vtedy, keď sa zariadenie otočí a majiteľ vidí či sa mu niečo stalo alebo nie. Voči podobných pádom dokážu iPhone ochrániť aj bežné silikónové kryty.

Nie však vždy. Ak má spotrebiteľ smolu, nemusí pomôcť vôbec nič. Teda niečo predsa len áno. S riešením prišla spoločnosť Speck. Ako uvádza vo svojich propagačných materiáloch, jej púzdro obsahuje „Airbag“. Konkrétne sa jedná sériu krytov nazývanú ako Presidio2. Podľa tvorcov sa jedná o najzaujímavejšie, najodolnejšie a najtenšie dvojvrstvové obaly, aké kedy vyrobila.

iphone obal airbag vankúš
Obal pre iPhone, ktorý funguje na vzduchových vankúšoch. – svetapple.sk

Samozrejme Airbag je len pomyselný a žiaden vak vám tu v prípade pádu nevystreli rovnako ako v aute. Všetko to funguje na princípe novej technológie „Cloud Armor“. Po obvode celého obalu sa vďaka špeciálnej konštrukcii silikónových prvkov vytvoria vzduchové kapsule. Akonáhle sa vám váš drahocenný iPhone vyšmykne z ruky a spadne na zem, tieto prvky sa ohnú a zariadenie dopadne ako by spadlo len na vankúš (aj keď to môže vyzerať nepríjemne).

iphone obal airbag vankúš
Takto funguje technológia – svetapple.sk

iPhone tak odolá aj pádom z výšky 4 metrov

Výrobca obalov uvádza, že telefón prežije aj pády z výšky zhruba 4 metrov. Pokojne to ale môže byť aj viac. Ak by ste takémuto riziku vystavili iPhone bez krytu, skoro určite by sa jeho sklenená konštrukcia poškodila. Bolo by pri tom jedno, či by šlo o iPhone 11 Pro alebo model 8. Novinka má okrem iného aj špeciálnu ochranu.

Tá zabraňuje tomu aby sa medzi obal a zariadenie dostali baktérie, ktoré spôsobujú poškodenie rámu a vytvárajú škaredé škvrny. Cena tohto obalu zatiaľ nie je známa. Výrobca ju zverejní v následujúcich mesiacoch. Čo však vieme je aspoň to, že predaj začne už na jar 2020. Ak teda máte záujem, nebudete musieť dlho čakať. Viac na stránkach samotného výrobcu.

Obal pre iPhone, ktorý funguje na vzduchových vankúšoch. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Uniknuté snímky obalov ukazujú, aký veľký bude fotoaparát iPhonu 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.