Nový iPad mini 6 sa spomedzi všetkých nedávno predstacených Apple produktov dočkal azda najväčších zmien. Okrem nového dizajnu, ktorým sa priblížil svojim hranatejším kolegom v podobe iPadov Air a Pro dostal aj nový výkonný čip a pár ďalších vychytávok. Ako sa však ukazuje, jeho slabou stránkou môže byť nová obrazovka.

Niekoľko užívateľov nového iPadu mini 6 prišlo so zaujímavým zistením. Po kauze so „želé efektom“ nastupuje nový problém, ktorý sa prejavuje pri zatlačení na obrazovku tabletu. Ak vyviniete na určitý bod dotykovej obrazovky tlak, panel začne blikať alebo meniť farbu. Tento úkaz je najlepšie viditeľný v Dark Mode režime alebo na obrázkoch s tmavým podkladom.

- Reklama -

Tento problém môže byť zapríčninený práve novým dizajnom a veľkosťou samotného iPadu. Panel obrazovky sa pri tlaku z vrchnej strany zrejme dotýka komponentov a to spôsobuje skreslenie farieb a blikajúci jav na displeji. V mnohých prípadoch sa však jedná o štandardnú reakciu, hlavne v prípade LCD obrazoviek. Spoločnosť Apple sa k tomuto javu oficiálne nevyjadrila, takže stále nie je jasné či sa jedná o chybné kusy hardvéru alebo sa bude problém týkať všetkých nových iPadov mini 6.

Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie má problém so "želé efektom" displeja. Podľa Apple je to normálny jav

Pri štandardnom zaobchádzaní s iPadom sa skreslenie obrazovky alebo blikanie panelu nevyskytuje, takže sa nemusí jednať o prekážku pri používaní tabletu. V nižšie uvedenom videu si môžete pozrieť, ako sa nový iPad mini 6 správa pri zatlačení prstom na obrazovku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -