Spoločnosť Apple investuje miliardy dolárov do toho, aby boli jej mobilné zariadenia (skoro) dokonalé. Už roky neplatí, že v nich nájdeme len najvýkonnejšie procesory alebo špičkové fotoaparáty / kamery, ktoré sú častokrát jedny z najlepších v porovnaní s konkurenciou. Apple sa zameriava aj na iné funkcie, ktoré mnohí ľudia nepovažujú za až tak dôležité. Pravda je však taká, že už zachránili niekoľko ľudských životov.

Spomeňme si na prípad z apríla 2023, kedy uviazla trojica mladíkov v 153 metrovom kaňone a keďže na mieste nebol signál, nedokázali si privolať pomoc. Našťastie mal jeden z nich najnovší iPhone 14, ktorý spoločnosť Apple predáva za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 760 €. Zariadenie je vybavené technológiou, pomocou ktorej sa dokáže spojiť so satelitom a vo vybraných krajinách vám privolať pomoc.

Na vlastnej koži sa o tom presvedčila aj turistka menom Juana Reyes, ktorá sa rozhodla pozrieť na odľahlé časti vodopádu Trail Canyon Falls v národnom parku Angeles. Aj keď všetko prebiehalo podľa plánu, Juana mala nečakanú nehodu.

iPhone 14 jej zachránil život

Počas výletu sa pod ňou prepadla časť turistického chodníka a ona spadla tak nešťastne, že si zlomila nohu. Keďže sa úplne sama nachádzala na mieste, kde zvyčajne turisti nechodia a zároveň mala v ruke telefón bez mobilného signálu, ocitla sa v situácii ohrozenia života. Kvôli zlomenine totiž nemohla pokračovať ďalej a ani sa vrátiť späť.

Juana však našťastie vlastnila iPhone 14, ktorý pomocou funkcie satelitného SOS privolal pomoc. Hasičský zbor okresu Los Angeles sa v priebehu krátkeho času dostal až ku miestu, kde mala nehodu a vďaka satelitnému spojeniu jej dokázal poskytnúť pomoc. Zariadenie odoslalo o svojej polohe GPS súradnice.

Loopi Eco Case
Reklama

Z ťažko prístupného miesta nehody musel Juanu napokon vyslobodzovať vrtuľník, vďaka ktorému sa dostala do bezpečia.

Samotný príbeh preto dopadol dobre a aj keď satelitné SOS volania v tejto chvíli nefungujú na Slovensku, môžete ich využívať napríklad v USA, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Rakúsku a v ďalších krajinách. Je teda iba otázkou času, kedy budú prístupné aj v našich končinách.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Na iPode Nano a Shuffle nespustíš hudbu z Apple Music!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -