Spoločnosť Apple investuje miliardy dolárov do toho, aby boli jej mobilné zariadenia (skoro) dokonalé. Už roky neplatí, že v nich nájdeme len najvýkonnejšie procesory alebo špičkové fotoaparáty / kamery, ktoré sú častokrát jedny z najlepších v porovnaní s konkurenciou. Apple sa zameriava aj na iné funkcie, ktoré mnohí ľudia nepovažujú za až tak dôležité. Pravda je však taká, že už zachránili niekoľko ľudských životov.

Spomeňme si na prípad z apríla 2023, kedy uviazla trojica mladíkov v 153 metrovom kaňone a keďže na mieste nebol signál, nedokázali si privolať pomoc. Našťastie mal jeden z nich najnovší iPhone 14, ktorý spoločnosť Apple predáva za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 760 €. Zariadenie je vybavené technológiou, pomocou ktorej sa dokáže spojiť so satelitom a vo vybraných krajinách vám privolať pomoc.

Na vlastnej koži sa o tom presvedčila aj turistka menom Juana Reyes, ktorá sa rozhodla pozrieť na odľahlé časti vodopádu Trail Canyon Falls v národnom parku Angeles. Aj keď všetko prebiehalo podľa plánu, Juana mala nečakanú nehodu.

iPhone 14 jej zachránil život

Počas výletu sa pod ňou prepadla časť turistického chodníka a ona spadla tak nešťastne, že si zlomila nohu. Keďže sa úplne sama nachádzala na mieste, kde zvyčajne turisti nechodia a zároveň mala v ruke telefón bez mobilného signálu, ocitla sa v situácii ohrozenia života. Kvôli zlomenine totiž nemohla pokračovať ďalej a ani sa vrátiť späť.

Juana však našťastie vlastnila iPhone 14, ktorý pomocou funkcie satelitného SOS privolal pomoc. Hasičský zbor okresu Los Angeles sa v priebehu krátkeho času dostal až ku miestu, kde mala nehodu a vďaka satelitnému spojeniu jej dokázal poskytnúť pomoc. Zariadenie odoslalo o svojej polohe GPS súradnice.

Loopi Eco Case
Reklama

Z ťažko prístupného miesta nehody musel Juanu napokon vyslobodzovať vrtuľník, vďaka ktorému sa dostala do bezpečia.

Samotný príbeh preto dopadol dobre a aj keď satelitné SOS volania v tejto chvíli nefungujú na Slovensku, môžete ich využívať napríklad v USA, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Rakúsku a v ďalších krajinách. Je teda iba otázkou času, kedy budú prístupné aj v našich končinách.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Vieme aké produkty nám spoločnosť Apple predstaví už 8. marca 2022. Budú minimálne tri
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here