iOS je síce dokonalo prepracovaný operačný systém, ale predsalen sa sem tam vyskytne nejaká tá neočakávaná chyba, ktorá dokáže narobiť poriadnu šarapatu a presne takouto chybou je aj nový odkaz, korý sa začal šíriť internetom. Samotný odkaz nie je v podstate škodlivý, ale dokáže totálne zaseknúť tvoj iPhone a ty ho musíš reštartovať. Pozri si viac!

Obyčajný odkaz odpíše tvoj iPhone!

Niekedy prinášame aj správy o tom, že iOS nie je vo všetkom úplne tak dokonalý, ako to Apple prezentuje. My sa tomu ani nečudujeme, pretože urobiť tak rozsiahly operačný systém, ktorý má následne fungovať na stovkách miliónoch zariadeniach určite nie je jednoduché. Dnes sa na internete objavilo zaujímavé video, ktoré poukazuje na odkaz, ktorý sa začal šíriť. Tento odkaz vyzerá pomerne nevinne, no dokáže narobiť peknú šarapatu aj keď dopredu hovoríme, že našťastie nie je nebezpečný.

- Reklama -

Akonáhle naň klikneš, tvoj iPhone úplne zamrzne a stane sa z neho len nepoužiteľné zariadenie, ktoré nevie, ako ďalej. To znamená, že je odkázané priamo na teba a ty mu musíš urobiť tvrdý reštart. Dokopy ti teda tento problém zaberie asi minútu pričom po reštartovaní bude fungovať samozrejme všetko tak, ako by malo. Na druhú stranu to určite nepoteší a ak sa k tebe náhodou dostane, ty naň klikneš a zrazu nebudeš vedieť, čo máš robiť, určite je o ňom dobré dopredu vedieť.

iPhone 8 - svetapple.sk

Zatiaľ nikto nezistil, čo pád zariadenia spôsobuje. Očividne nejde o vírus, nakoľko nabúrať sa do iOS je asi také jednoduché ako preniknúť do budovy Pentagonu bez toho, aby ťa niekto videl. Na druhú stranu ale zrejme totálne zaťaží procesor, prípadne operačnú pamäť. Tým úplne odstaví zariadenie a to už nemá dostatok sily na to, aby sa z tohto „šoku“ spamätalo. Našťastie ho ale treba, ako sme už vyššie písali len reštartovať a všetko bude fungovať tak ako pred tým! Nie, že by sme nepodporovali škodoradosť, sem tam je dobrá, ale z bezpečnostných dôvodov tento odkaz radšej zverejňovať nebudeme.

Treba si uvedomiť, že akonáhle sa niekomu zasekne iPhone a nebude vedieť ako ho reštartovať (áno, ani to nemusí byť pre každého samozrejmosť) môže mať vážny problém a pokiaľ musí zavolať, či čaká dôležitý hovor, zbytočne mu spôsobíš problémy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.